У Міністерстві юстиції України розповіли, за наявності яких документів і на підставі чого може бути доведено право на спадщину.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ новому пості Мін'юсту на офіційній сторінці в соцмережі Facebook пояснили, що для того, щоб довести своє право власності на спадщину на земельну ділянку, для початку потрібно подати державному або приватному нотаріусу заяву про прийняття спадщини.
Другим кроком стане збір всіх небхідних документів, перелік яких також вказали в публікації.
- Документи, що засвідчують особу спадкоємця (паспорт, ідентифікаційний номер);
- Свідоцтво про смерть спадкодавця;
- Документи, що підтверджують родинний зв'язок спадкоємця зі спадкодавцем (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
- Оригінали документів, що підтверджують право власності спадкодавця на земельну ділянку (державний акт на право власності на земельну ділянку):
- Довідку про нормативну грошову оцінку земельної ділянки та виписку з Державного земельного кадастру на земельну ділянку, які видаються відділами Держгеокадастру.
Важливим нюансом є те, що якщо спадкоємець проживав зі спадкодавцем на момент відкриття спадщини, заява не потрібна. Людина вважається прийнятим у спадок, якщо протягом встановленого терміну він не заявив про відмову від нього.
Зазначається, що якщо спадкоємець розраховує отримати земельну ділянку у спадщину, то необхідно протягом 6 місяців з дня відкриття спадщини звернутися до нотаріуса за місцем відкриття спадщини (якою є останнє місце проживання спадкодавця) особисто із заявою про прийняття спадщини.
Нагадаємо, що у Зеленського "стягнули" з боржників мільйони заради роботяг: 420 українцям повернули зарплату
Як повідомляв Знай.uа, несплаченіі штрафи за порушення ПДР і заборгованість по аліментах: хто і за що може відібрати машину в українців
Також портал Знай.uа писав, що українець три роки не платив аліменти і став невиїзним: заборгував своїм дітям майже 150 тисяч