Стало відомо про те, що на сайті президент А України з'явилася Нова петиція, і стосується вона цього разу пенсійного віку, зокрема для жінок. Автор вимагає повернути пенсійний вік з 55 років.

Нова петиція з'явилася на сайті президента завдяки її автору, Ратушній Тетяні Олександрівній, яка написала її напередодні Нового року, 31 Грудня.

Вона звернулася до Президента України Володимира Зеленського, щоб він виконав необхідні дії, і знизив пенсійний вік для жінок до 55 років.

Петиція, фото: скріншот
Петиція, фото: скріншот

"Вищевказана стаття передбачає підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років, тобто обмеження права на соціальний захист підвищенням вікового цензу, що є неприпустимим відповідно до ст.змісту та обсягу існуючих прав і свобод" - йдеться в повідомленні під постом.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: Зеленський несподівано втер носа усім, путін стягує військову техніку до кордону з Грузією, а в Дегестані зводять барикади Соняшникова олія виросте в ціні: аграрії назвали низку причин Гречка продовжує стрімко дешевшати: які цінники виставили українські супермаркети Гороскоп на тиждень 26 вересня-2 жовтня 2022 року: Водоліям успіх у фінансах, а Тельці схоплять "золоту рибку"
Показати ще

Автор зазначає, що законодавець змінивши у сфері пенсійного забезпечення з метою вдосконалення соціальної політики держави шляхом перерозподілу суспільного доходу, не може убезпечити людину від зміни умов її соціального забезпечення. Зміни в цій сфері повинні бути достатньо обґрунтованими, здійснюватися поступово, обачно і заздалегідь обдуманим способом, базуватися на об'єктивних критеріях, бути пропорційними меті зміни юридичного регулювання, забезпечувати справедливий баланс між загальними інтересами суспільства і обов'язком захищати права людини, не порушуючи при цьому сутності права на соціальний захист.

Пенсіонери, фото: Знай.uа
Пенсіонери, фото: Знай.uа

"Законодавець, приводячи пенсійне законодавство у відповідність з європейськими стандартами, не зміг спочатку привести в таку відповідність умови праці своїх громадян, систему охорони здоров'я, і тільки після того, як особа пропрацює 30 років в європейських умовах, встановити йому пенсійний вік в 60 років" - сказано в тексті.

Пенсійний фонд, кадр з відео
Пенсійний фонд, кадр з відео

Всього за кілька днів Нового року петиція набрала 727 підписів, з 25 тисяч необхідних. Якщо за 3 місяці вдасться зібратися потрібну кількість підписів, президент України, Володимир Зеленський буде зобов'язаний її розглянути.

Нагадаємо, що пенсіонер з $5 млн в кишені боїться за свій заслужений відпочинок, сім'я "притиснула"

Також, размер, процедура отримання, повернення і самостійний розрахунок: глава Мінсоцполітики Марина Лазебна розповіла все про субсидії 2022

Раніше повідомлялося, що чоловік придбав квартиру з прописаною в ній незнайомкою- "платив комуналку за двох".