Для українців, які зацікавлені у своїх пенсійних виплатах, а також для тих, хто давно хотів дізнатися про соціальну підтримку від держави, з'явилися важливі новини. Експерти з видання "Пенсійний кур'єр" у своїй популярній рубриці "питання і відповідь" розповіли, чи можна громадянину оформити посвідчення члена сім'ї, померлого учасника АТО.

Про це стало відомо завдяки новій публікації видання "Пенсійний кур'єр" в мережі Facebook.

ООС, facebook.com/pressjfo.news
ООС, facebook.com/pressjfo.news

Питання: "Я пенсіонерка за віком. Нещодавно поховала єдиного сина, який був учасником АТО, звільненим у запас. Він помер від важкої хвороби. Чи можу я оформити посвідчення члена сім'ї померлого учасника АТО? Які довідки потрібні і в яких установах їх можна отримати?".

Відповідь: в першу чергу, варто звернути увагу на те, що питання про статус членів сім'ї загиблого учасника АТО/ООС регулює Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Популярні новини зараз
У Раді ухвалили закон про нові виплати чиновникам: до 800 тисяч особам з інвалідністю, а 1 млн - у разі загибелі В Україні хочуть повернути навчання у школах двома мовами, але є нюанс: "Профільний предмет буде обов'язково" Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців
Показати ще

Зокрема, згідно зі статтею 10 Закону, до членів сім'ї загиблого учасника АТО належать:

- утриманці загиблого або зниклого безвісти, яким у зв'язку з цим виплачується пенсія;

- батьки;

- один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;

- діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;

- діти, які мають сім'ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;

- діти, обоє батьків яких загинули або пропали безвісти.

Однак звертаємо Вашу увагу, що ключовим в отриманні статусу члена сім'ї загиблого учасника АТО/ООС є факт смерті в результаті поранення, контузії, каліцтва або захворювання, отриманих при безпосередній участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуванні безпосередньо в районах антитерористичної операції та в період її проведення.

Публікація "Пенсійного кур'єра", скріншот: Facebook
Публікація "Пенсійного кур'єра", скріншот: Facebook

Публікація "Пенсійного кур'єра", скріншот: Facebook
Публікація "Пенсійного кур'єра", скріншот: Facebook

Публікація "Пенсійного кур'єра", скріншот: Facebook
Публікація "Пенсійного кур'єра", скріншот: Facebook

Раніше повідомляли, від 3900 до 4500 гривень: у Мінсоцполітики розповіли, як зміняться пенсія і прожитковий мінімум у 2022 році.

Як повідомляв Знай.uа, охоронців супермаркету звинуватили в тому, що довели до інфаркту пенсіонерку: "Залякали, змусили роздягнутися".

Знай.uа писав, економічний паспорт українця: хто зможе отримати від 10 до 20 тисяч доларів і на що їх витратити.