У Міністерстві соціальної політики розповіли, як мають змінитися пенсія та прожитковий мінімум у 2022 році.

Як зазначається, вперше з 2014 року розмір середньої пенсії перевищив фактичний прожитковий мінімум у країні. Крім того, цього року середня пенсія вперше за сім років перевищила розмір фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Зокрема, станом на 1 грудня 2021 року розмір фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб становив 3723 гривні, а середня пенсія становила 3980 гривень.

«Це відбулось у результаті реалізації комплексної програми підвищення пенсій для різних категорій непрацездатних людей, в тому числі ініційованої Президентом України «вікової лінійки» доплат до пенсій», - стверджують у міністерстві.

Популярні новини зараз
Польша готує великі зміни для українців: чи доведеться збирати речі "Золота жила" у вашому гаманці: які банкноти можуть оцінюватись майже у 20 тисяч гривень Оренда більше не буде, як раніше: які правила змінилися Вистачить на газ, світло та воду: українцям дадуть грошей на оплату комуналки
Показати ще

Пенсія, фото з Главком
Пенсія, фото з Главком

За прогнозами відомства, запланована на 2022 рік реалізація етапів підвищення пенсій має забезпечити зростання середньої пенсії до 4533 гривень вже до 1 грудня 2022 року.

Це на 15 відсотків перевищить очікуваний фактичний розмір прожиткового мінімуму для непрацездатних людей станом на цю дату.

Нагадаємо, Володимир Зеленський вирішив долю 1000 гривень для пенсіонерів: театр і книги не межа. Громадяни у віці 60+ з січня зможуть використовувати тисячу гривень за соціальними напрямками. Наприклад, для покупки ліків.

Як повідомляв "Знай.ua", Володимир Зеленський натягнув бронежилет заради найвідданіших українців: "Давно б війну закінчили"

Знай.ua писав, головне за 10 грудня: стипендія в 6500 грн, знущання над Поляковою, нові забаганки Злати Огнєвіч і Зеленська про домашнє насильство