У Мінсоцполітики вирішили розповісти українцям, як повинна пройти процедура підвищення пенсій починаючи з 1 грудня 2021 року. Справа в тому, що це вже аж 10-е підвищення пенсійних виплат цього року. Так! Не дивуйтеся, виявляється вже так багато разів підвищували. І так підвищували, що всі не помітили.

Про це стало відомо завдяки новій публікації прес-служби Міністерства соціальної політики України в мережі Facebook.

Українці, фото: znaj.ua
Українці, фото: znaj.ua

"З 1 грудня 2021 року відбудеться перерахунок пенсії з двох підстав: 1. Збільшиться розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1854 грн до 1934 грн. 2. Зросте мінімальна заробітна плата з 6 000 до 6 500 грн.

Як це вплине на пенсії?

Популярні новини зараз
"Скільки коштує совість?": Маша Єфросиніна поділилася історією 14-річної українки, яку безкарно зґвалтували однолітки "Хвороби, голод, злидні й масова загибель": ведичний астролог розповів, коли в росії розпочнеться справжнє пекло Ольга Сумська знищила Фаріон, яка звинуватила маріупольців у знищенні свого міста: "Людина має відповідати" Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців
Показати ще

1. Збільшиться на 200 грн з 2 400 до 2600 грн мінімальна пенсія за віком для осіб старше 65 років, які мають повний стаж (жінки 30 років і 35 років) і не працюють.

2. Збільшиться на 80 грн для інших пенсіонерів, які мають страховий стаж меншої тривалості і отримують пенсію в мінімальному розмірі і не працюють.

3. Збільшуються надбавка до пенсії за наднормативний стаж; надбавки, підвищення до пенсій (зокрема ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги).

4. Збільшиться максимальний розмір пенсії.

Українці, фото: znaj.ua
Українці, фото: znaj.ua

Це десяте підвищення пенсій за поточний рік. Зокрема, з 1 жовтня 2021 року підвищено пенсії на 400 грн особам віком від 75 до 80 років зі встановленням для них мінімальної пенсійної виплати 2 500 грн. У березні проіндексували пенсії на 11 відсотків і вперше підвищили в липні новопризначені пенсії.

З липня збільшили пенсії на 2 000 грн для окремих категорій військових пенсіонерів та мінімальні пенсійні виплати для осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Таким чином, у грудні 2021 року середній розмір пенсії становитиме 3 980 грн, що на 546 грн (або на 16 %) більше порівняно з аналогічним періодом минулого року (3 434 грн).", - повідомляють в Мінсоцполітиці.

Раніше повідомляли, пенсія у спадок: українці зможуть отримати гроші за покійних батьків, інструкція від ПФУ.

Як повідомляв Знай.uа, від 2400 до 3900 гривень: українців у 2022 році очікують 7 підвищень пенсій-коли і на скільки.

Знай.uа писав, Марина Лазебна пояснила, кому чекати на суттєві доплати до пенсії вже з грудня - "Не менше 3000 гривень".