Рослини, які ростуть поряд на грядці здатні впливати одна на одну. І часто такий вплив негативний, тому слід уважно дотримуватися правил сусідства на городі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаприклад, у часнику виділяються особливі речовини-фунгіциди, які мають протигрибкову та відлякувальну властивість. Крім того, рослина виділяє речовину під назвою фітонцид, що знищує патогенні бактерії. Відповідно, він захищає сусідів, що ростуть поряд з ним, від численних грибкових і бактеріальних хвороб, а відлякує комах.
Попри всі позитивні властивості, недоліком часнику є те, що він може відлякати й необхідні деяким рослинам бактерії, без яких ті не зможуть добре розвиватися.
Які рослини є найкращими сусідами для часнику:
1. Томати. Часник оберігає їх від кліща і білокрилки, сприяє зменшенню розвитку фітофторозу й іржі. Своє. чергою помідори сприяють розвитку часнику, не дозволяючи йому заразитися паршею. Проте висаджувати їх поспіль протягом двох років на одному і тому ж місці не варто.
2. Капуста. Часник зі своїми фунгіцидами їй необхідний у поєднаних посадках. Капуста, захищена від слимаків, мошок і гусениць, зміцнює свій імунітет, формуючи щільні, великі та соковиті качани.
3. Огірки. Часник захищає їх грибкових захворювань та комах.Висаджувати часник потрібно в безпосередній близькості до огірків, але не впереміш з ними.
4. Морква. Часник врятує її від морквяної мухи, попелиці та листоблішки. Розсаджувати овочі рекомендується на сусідні грядки, уникаючи тісного сусідства.
5. Картопля. Часник може дати відсіч одним з найнебезпечніших ворогів картоплі - фітофторі та колорадському жуку. Його радять розсаджувати безпосередньо між рядами.
6. Зелень. Чудово уживаються з часником петрушка, шпинат, кріп, щавель та інша садова зелень. Вони допомагають один одному набирати зелену масу, соковитість, вітамінну складову та яскравість.
Нагадаємо, чому жовтіє листя полуниці і як цього уникнути: топ-3 несподівані причини
Як повідомляв "Знай.ua", щоб збирати огірки на грядці аж до морозів: секрет городників - це обов'язково потрібно робити у липні
Також "Знай.ua" писав, як за формою огірка зрозуміти, чого йому бракує: догляд за овочем у липні