НБУ визнав погіршення інфляційних процесів, які можуть перейти у гіперінфляцію

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Як стало відомо, на засіданні Комітету з монетарної політики Національного банку, де були присутні всі члени правління та керівники монетарного блоку НБУ, вперше за майже 30 років обговорили та визнали реальною загрозу гіперінфляції.

Гіперінфляція — інфляція, що вийшла з-під контролю, ситуація, коли ціни стрімко зростають разом зі швидким знеціненням грошової одиниці. Формально визначається як інфляція з темпами більше, ніж 50 % на місяць.

Популярні новини зараз
ПриватБанк спростив популярну послугу: що відомо Оля Цибульська розповіла, чому після 30 років відпадає необхідність у камасутрі: "У які б пози..." Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня Що не можна робити, якщо банкомат "проковтнув" картку: декілька порад від фахівців
Показати ще

"Так, на тлі поступового погіршення інфляційних очікувань реальна дохідність за інструментами в національній валюті, передусім за депозитами та ОВДП, набуває все більш від'ємних значень", - говориться в повідомленні.

А також фахівці зазначили, що упродовж останнього місяця посилилася проблема множинності обмінних курсів, яка негативно впливає на поведінкові аспекти різних економічних агентів, насамперед із галузі ІТ, а також інших експортерів, посилює тінізацію економіки для уникнення адміністративних обмежень.

Тому більшість учасників засідання висловились за підвищення облікової ставки до 24-25%. Своєю чергою це створить мотивацію для вкладників та інвесторів зафіксувати високу дохідність за гривневими інструментами. А також воно сприятиме підтриманню загальної макрофінансової стабільності під час війни та створенню передумов для стійкого відновлення економіки, підсумували фінансисти.

Нагадаємо, в Україні зросте прожитковий мінімум та пенсії: скільки виплачуватимуть вже з 1 липня.

До слова, в Україні змінилися ціни на популярну літню ягоду: скільки просять за кіло.

Раніше ми писали, як раніше вже не буде: українцям взимку "прикрутять" тепло, що буде з тарифами.