Що саме мають зробити споживачі, якщо переплатили за газ або постачальника, якому перерахували кошти вже немає

Про це розповіли фахівці у виданні "Газ правда".

Газ. Фото: скрін youtube
Газ. Фото: скрін youtube

Як стало відомо, споживачі зі скаргами звертаються до фахівців видання на те, що отримували як електронні, так і паперові платіжки вже після 20 червня – тобто після повідомлення Нафтогазу про зміну постачальника для 8,8 млн споживачів. Проте, не розібравшись у ситуації, чимало людей таки сплатили травневі «платіжки» за ненадані послуги від попередніх газзбутів. Тому виникає питання, як повернути гроші й чи можна їх автоматично перерахувати новому постачальнику.

У разі, якщо споживач помилково переплатив за газ, то він має право на повернення коштів. Це передбачено Правилами постачання природного газу, затвердженими постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496.

Популярні новини зараз
Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Масово заражаються і діти, і дорослі: небезпечна хвороба "косить" усіх через спеку Після оновлення даних у "Резерв+" можуть бути неприємності – за що прийдуть штрафи Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

У відповіді зазначено, що відповідно до пункту 24 розділу III Правил постачання природного газу визначено, що «у разі переплати сума переплати зараховується в рахунок оплати на наступний розрахунковий період або повертається на поточний рахунок споживача на його письмову вимогу протягом п'яти робочих днів після отримання такої вимоги».

Це стосується й випадків, коли споживачі сплатили за травень 2022 року попереднім постачальникам газу, хоча насправді вже отримували газ від Газопостачальної компанії «Нафтогаз України», як від постачальника «останньої надії».

Також вони зауважили, що у разі зміни постачальника газу переплата за спожитий газ на рахунок нового постачальника не переходить. Також переплату за постачання газу не можна переадресувати на оплату за розподіл (доставку) газу.

Проте можливо повернути кошти на свій рахунок. Для цього слід звернутися до попереднього постачальника газу та написати заяву. Вона складається у довільній формі, але обов’язково слід вказати номер особового рахунку.

Надіслати заяву можна поштою на офіційну адресу вашого старого постачальника. Також заяву можна надіслати електронним листом на офіційну електронну адресу, в такому випадку слід надсилати підписану фото копію заяви.

До заяви додаються такі документи:

  • копія паспорта власника особового рахунку (1,2 сторінки та реєстрація);
  • копія ідентифікаційного коду власника особового рахунку;
  • довідка з реквізитами карткового рахунку з банку (або виписка з Приват24);
  • копія квитанції про оплату за природний період, коли виникла переплата.

Споживач має завірити особисто всі копії, а саме зробити напис «згідно з оригіналом», поставити дату та підпис.

Нагадаємо, середня ціна на газ знову змінилася: скільки коштуватиме блакитне паливо в Україні.

Раніше ми писали, що у "Нафтогазі" зробили важливу заяву щодо нової системи обліку блакитного палива.

До слова, "Нафтогаз" створив групу, яка буде продавати газ споживачам: що зміниться для українців.