У зв'язку з війною українці можуть отримати декілька нових видів соціальних виплат. Адже за останні місяці додалося кілька програм фінансової допомоги.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУкраїнцям, які постраждали під час війни розповіли, на які виплати вони можуть розраховувати.
Виплати під час війни:
1. Державна програма. Мова йде про допомогу внутрішньо переміщеним особам, яка передбачає щомісячні виплати у розмірі 2 000 грн на дорослого та 3 000 на дитину або особу з інвалідністю. Подати заяву через портал Дія або в найближчому Управлінні соціального захисту можуть також люди, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок бойових дій.
2. Програма від Червоного Хреста.
У програму автоматично потрапляють сім'ї, які мають офіційний статус малозабезпеченої сім'ї та зареєстровані у Мінсоцполітики. Про участь повідомить смс-повідомлення. Крім того, ці сім'ї до 24 лютого 2022 року мають проживати в одній із громад, які постраждали від збройного конфлікту, незалежно від того, чи виїхала ця сім'я чи залишилася на місці. Розмір виплати -2 500 грн на особу.
3. Виплати від ООН. Завдяки цій програмі, внутрішньо переміщені особи, що евакуювалися на безпечні території, можуть отримати 2 220 грн. Гроші ви. Загалом одна людина може отримати 6 660 грн. Списки одержувачів допомоги формує Мінсоцполітики. У цьому випадку потрібно звернутися до органів соціального захисту населення територіальної громади.
4. Пропозиція від ЮНІСЕФ. Українцям пропонують допомогу у розмірі 2 200 грн щомісяця на кожного члена сім'ї, але не більше ніж на п'ять осіб. Для участі у програмі потрібно подати заявку на
5. Допомога від Норвезької ради у справах біженців (NRC). Сума допомоги складає 2200 грн на кожного члена сім'ї і її виплати продовжуються протягом трьох місяців. На допомогу можуть розраховувати лише переселенці, які не отримували виплати від інших міжнародних програм.
Нагадаємо, як українцям виїхати з Польщі й не втратити статус тимчасового захисту: у консульстві назвали умову
Також ми писали, як довго триватиме дефіцит гречки: фахівці пояснили, чи змінить щось майбутній урожай
Нагадаємо, середня ціна на газ знову змінилася: скільки коштуватиме блакитне паливо в Україні