Глава Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що у квітні інфляція прискорилася до 16,4% в річному численні. Як змінилися ціни і які прогнози на найближче майбутнє, він розповів під час монетарного брифінгу.

У зв'язку з прискоренням інфляції ціни в Україні всього за квітень зросли на 3,1%. У Нацбанку відзначають, що в травні інфляція продовжила зростати, втім, її прискорення стримують цілий ряд факторів. Серед них: певне відновлення економічної активності, поступове налагодження логістики, нарощування пропозиції внутрішніми виробниками та імпортерами, надлишок сільськогосподарської сировини і порівняно низький попит на нього.

Кирило Шевченко, фото з Facebook
Кирило Шевченко, фото з Facebook

Крім того, погіршення інфляційних очікувань обмежували бійці ЗСУ, стримуючи просування російських окупантів у південних і східних регіонах.

"Високі світові ціни на енергоносії також залишаються вагомим проінфляційним фактором і тиснуть на споживчу інфляцію як прямо, так і побічно — через зростання виробничих витрат підприємств",-зазначив глава НБУ.

Популярні новини зараз
"З 23 у мене 7 людей залишилося": російський десантник записав мотивуючий ролик, запрошуючи до своїх лав Росіяни вже не зможуть ніколи завдати масованого удару по Україні: "Вони бісятся" Новий циклон переверне з ніг на голову погоду в Україні: яким прогнозом здивували синоптики на 5 жовтня В Україні зросте ціна на картоплю, яка до останнього "тримала" планку: у чому причина
Показати ще

Ціни на продукти, кадр з відео
Ціни на продукти, кадр з відео

Згідно з прогнозом Нацбанку в найближчі місяці інфляція продовжить прискоритися, навіть за умови поступового відновлення виробництва.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українці сказали своє слово щодо володіння зброєю: чи здивували дані Мінцифри.

Також наш портал повідомляв, тарифи на електроенергію та водопостачання для населення з 1 червня: українцям повідомили, чи чекати змін.

Крім того, наш портал інформував, у червні працюючі пенсіонери отримають підвищені пенсії і доплати за два місяці.