Пройшов Великдень, а це значить що потрібно починати підготовку до поминальних днів. Чи можна йти в цьому році на кладовищі, або краще все таки почекати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ народі цей тиждень називають Проводами, або ж Гробками. Традиційно, через тиждень після Великодня, в Україні прийнято ходити на кладовища, і згадувати загиблих родичів.
У церкві даний день називається Радониця або батьківський день. Ось, наприклад, День поминання в цьому році випадає на 3 травня, але, в різних регіонах може відрізнятися як дата, так і традиції. Через те, що це завжди будній день, українці ходять на кладовище в неділю до цієї дати, або в неділю після.
Вважається, що слово Радоница походить від "радості", саме тому не можна ні в якому разі сумувати на кладовищі. Потрібно радіти тому, що покійні увійшли у вічне життя, і їх душі знайшли спокій. При цьому, межі переходити не варто, і від гучних розмов і сміху краще відмовитися.
Також, прийнято залишати поруч з могилами освячену паску, яйця, і запалену свічку. Після цього родичі сідають поруч з могилами родичів, трапезують, і починають їх згадувати. Всі радісні моменти, які ви запам'ятали.
Не можна в ці дні сумувати за померлими, розпивати алкоголь на кладовищі, називати їх небіжчиками, а також проганяти людей, які збирають по кладовищу продукти.
А ось що стосовно поминальних днів в умовах війни. Українців закликати відкласти похід на кладовище у зв'язку з активними бойовими діями. У ряді міст України зовсім заборонили це робити.
У разі, якщо ви вирішили порушити заборону, краще це робити акуратно, з особливою пильністю.
Нагадаємо, в яких областях українцям чекати похолодання на тижні з 25 квітня: синоптик дав докладний прогноз
Раніше повідомлялося, що Світлий понеділок після Великодня: головні традиції і заборони
Також, екстрасенс Макс Гордєєв розповів, чи буде ядерна війна