Тверський суд Москви заборонив в Росії соціальні мережі Facebook і Instagram, що належать Meta. У той же час на месенджер WhatsApp від цієї ж компанії рішення не поширюється.

Про це повідомляє кореспондент російського видання "РИА Новости» із залу суду.

Засідання пройшло в понеділок, 21 березня. Вирок почнуть виконувати негайно.

Відзначається, що соцмережі були визнані екстремістськими. Російські прокурори стверджують, що «екстремістська» інформація в Facebook та Instagram загрожує як окремим людям, так і суспільству в цілому. Генпрокуратура РФ заявила, що своїм позовом хоче «захистити росіян від подальшого порушення їхніх прав». Нібито Instagram проігнорував понад 4,5 тисяч вимог про видалення «фейкоів» про так звану «спецоперацію» на території України і закликів до мітингів.

На їхню думку, Meta порушує свої ж правила, коли дозволяє розміщувати заклики до вбивства військових РФ.

Популярні новини зараз
Оля Полякова спантеличила дивною поведінкою з фанаткою під час концерту: "У мене їх двоє" Українці показали, як рвуть окупантів німецькими РСЗВ: кращі навіть за американські Росіяни почали виправдовувати перед народом свої поразки, але вже ніхто не вірить: "Жоден із планів не реалізований" Наталя Могилевська втрапила в халепу: "Друзі мої! Трапилось непередбачене"
Показати ще

Разом з тим, рішення московського суду не буде поширюватися на месенджер WhatsApp, який теж належить компанії Meta. Крім того, росіян за користування Facebook і Instagram обіцяють не карати.

У Meta відзначили, що блокування їх соцмереж зробить недоступною для громадян РФ інформацію, яка не викликає претензій. А суперечлива інформація становить лише малу частину від загального потоку.

Нагадаємо, що з початком повномасштабного вторгнення РФ Meta тимчасово зняла заборону на заклики до насильства проти російських військових у своїх соцмережах Facebook і Instagram. Після цього Генпрокуратура РФ поставила питання про визнання компанії екстремістською.

Пізніше Роскомнадзор обмежив доступ до Instagram користувачів з Росії. Ще раніше заблокували Facebook.

Нагадаємо, що українка збирала на свій похорон, але передала всі гроші на допомогу пораненим.

Читайте також, що серіал "Слуга народу" з Володимиром Зеленським став популярним по всьому світу.