Архангел Михаїл - один з найвищих ангелів. Полум'яніючи любов’ю до Бога, став на чолі всього ангельського воїнства i закликав його битися з дияволом та всiма слугами його.

Відтоді він — Архистратиг (грецькою мовою — воєначальник) усiх Небесних Сил. Саме тому на всіх іконах Архангела Михаїла зображають з вогненним мечем у руці як наймогутнішого захисника Божої слави, служителя iстини, заступника християн, наставника, просвітителя.

Акафіст до Архангела Михаїла це могутня молитва про захист від ворогів видимих i невидимих, про благодатну допомогу у боротьбi. Святий Архангел Михаїл — покровитель мiста Києва i всiєї Української землi.

Святий Архистратиг Михаїл
Святий Архистратиг Михаїл

АКАФIСТ АРХИСТРАТИГУ МИХАЇЛУ

Кондак 1

Вибраний Небесних Сил воєводо i роду людського заступнику, тобi, що вiд скорбот нас визволяєш, подячнi пiснi приносимо; а ти ж, як той, що стоїть перед Престолом Царя Слави, вiд усяких нас бiд визволяй, щоб з вiрою i любов’ю спiвали тобi похвалу:

Популярні новини зараз
Мобілізація чоловіків після 60 років: в Україні знову піднімають болюче питання Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня
Показати ще

Радуйся, Михаїле, великий Архистратиже, з усiма Небесними Силами.

Iкос 1

Тебе, Михаїле, як ангельських вогнеподiбних чинiв предстоятеля, ангельськими й словами належить звеличувати, але, доки навченi будемо тобою небесним словам, вислухай, хоч i вiд людських, але вдячних вуст такi привiтання:

Радуйся, зоре свiту первообразна;

Радуйся, свiтильнику iстини й правди золотосяйний;

Радуйся, бо перший серед ангелiв ти побачив промiння Свiтла Несотворенного;

Радуйся, ангелiв начальнику;

Радуйся, бо в тобi найбiльше виявилася слава Творцевої правицi;

Радуйся, бо тобою пишаються собори всiх iстот безплотних;

Радуйся, Михаїле, великий Архистратиже, з усiма Небесними Силами.

Кондак 2

Провидячи очима вiри велич духовної краси i силу блискавичної правицi твоєї, архангеле Божий, ми, як земнi i плоттю обтяженi, здивуванням, радiстю i подякою до Творця всiх сповнюємося, взиваючи з усiма Небесними Силами: Алилуя.

Iкос 2

Розум чистий i вiльний вiд пристрастей виблагай нам, пречудний Михаїле, небесних чинiв начальнику, щоб, пiднiсшись думкою вiд земного до небесного, похвальну пiсню таку тобi спiвали:

Радуйся, споглядачу найближчий невимовної Божої краси й доброти;

Радуйся, всеблагих задумiв Пресвятої Тройцi прещирий таємнику;

Радуйся, превічних законiв Троїчних вiрний виконавцю;

Радуйся, бо тобi з любов’ю дивуються небеснi воїнства;

Радуйся, бо тебе з вiрою прославляють усi, на землi народженi;

Радуйся, бо перед тобою тремтять сили пекельнi;

Радуйся, Михаїле, великий Архистратиже, з усiма Небесними Силами.

Кондак 3

Силу нездоланної ревностi про славу Божу в собi являючи, став ти на чолi воїнств ангельських, Михаїле, проти гордовитого Денницi, що дихав вогнем злоби. Коли ж вiн скинутий був з висоти небесної в темряву пекельну разом зi слугами своїми, тодi воїнства небеснi, тобою преславно веденi, з радiстю перед Престолом Божим єдиними устами взивали: Алилуя.

Iкос 3

Має тебе, архангеле Михаїле, весь рiд християнський за великого заступника i дивного в битвах iз супротивниками помiчника; тож, отримати бажаючи покров твiй, у день торжества твого взиваємо до тебе:

Радуйся, бо тобою сатана, як блискавка, скинутий був з неба;

Радуйся, бо тобою бережений рiд людський до небес сходить;

Радуйся, всесвiтлого свiту небесного предивна окрасо;

Радуйся, упалого свiту земного преславне заступництво;

Радуйся, бо силами зла ти нiколи не був переможений;

Радуйся, бо з усiма ангелами Божими в iстинi та правдi ти навiки благодаттю Божою утверджений;

Радуйся, Михаїле, великий Архистратиже, з усiма Небесними Силами.

Молитва

Святий i великий Архангеле Божий Михаїле, незбагненної i надвічної Тройцi перший серед Ангелiв предстоятелю i роду людського заступнику й охоронителю, що сокрушив з воїнствами своїми главу прегордого Денницi на небесах i завжди перемагаєш злобу й підступи його на землi! До тебе вдаємося з вiрою i тобi молимося з любов’ю: будь нездоланним щитом i мiцним заборолом святiй Церквi i православнiй Батькiвщинi нашiй, охороняючи їх вогневидним мечем твоїм вiд усiх ворогiв видимих i невидимих. Не позбав, о Архангеле Божий, допомоги й заступництва твого нас, що прославляємо нинi святе iм’я твоє; бо хоч i многогрiшнi ми, та не хочемо в беззаконнях наших загинути, але щоб навернутися нам до Господа i Вiн оживив нас для добрих дiл. Просвiти ж розум наш лиця Божого свiтлом, що завжди сяє на чолi твоєму, щоб ми змогли пiзнати, що є воля Божа про нас: добра i досконала, i зрозумiти все, що належить нам чинити, а чого уникати й позбуватися. Змiцни благодаттю Господньою слабку волю й немiчне служiння наше, нехай, ствердившись у законi Господнiм, припинимо потурати бажанням плотi, захоплюючись, мов нерозумнi дiти, скороминущими красотами свiту цього, заради тлiнного й земного безумства забуваючи вiчне i небесне. Понад усе ж виблагай нам згори дух iстинного покаяння, нелицемiрну печаль заради Господа i скорботу за грiхи нашi, щоб останок днiв тимчасового життя нашого прожити, не догоджаючи почуттям i пристрастям нашим, але у спокутi злих дiл, що вчинили ми, зi сльозами вiри й скорботи сердечної, у подвигах чистоти i святих дiлах милосердя. Коли ж наблизиться час вiдходу нашого й визволення вiд пут тлiнного цього тiла, не залиши нас, Архангеле Божий, беззахисними проти духiв злоби пiднебесної, що звикли перегороджувати душi людськiй сходження на небо; нехай охороненi тобою, безперешкодно досягнемо преславних осель райських, де немає нi смутку, нi зiтхання, але життя нескiнченне, i, сподобившись побачити пресвiтле лице Всемилостивого Господа i Владики нашого, припадаючи зi сльозами до нiг Його, у радостi й замилуваннi вигукнемо: слава Тобi, найдорожчий Викупителю наш, що з великої любовi Твоєї до нас, недостойних, благоволив послати Ангелiв Твоїх на служiння спасiнню нашому! Амiнь.

Нагадаємо, Митрополит Епіфаній підказав українцям, як перемогти ворога з Божим словом: "Пошли грізного очільника". Епіфаній підтримав українців у боротьбі проти Росії словами молитви

Раніше Знай писав, Митрополит Епіфаній не знайшов виправдань Путіну за людські страждання в Україні: "Ми сильні як ніколи"

Також Знай повідомляв, Митрополит Епіфаній розповів, чому українців неможливо зламати, план ворога провалився: любов, віра і молитви