Цього разу в мережі вирішили поговорити на таку тему, як самозайнятість в Україні. Як отримати такий статус, і що він дає.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗ кожним днем з'являється все більше фахівців, які працюють безпосередньо з замовником. Йдеться про репетиторів, няньок, музикантів і так далі.
Через те, що не всі вони працюють офіційно, часто виникають складнощі, адже такі люди не можуть взяти кредит або ж іпотеку, а також отримати візу. Саме для таких людей і створили статус самозайнятий. По суті це робота на самого себе, і їм доводиться самим платити податки.
Самозайнятість ідеально підходить для тих, хто втомився працювати в наймі, але ще не готовий оформляти ФОП. Такі фахівці мають особливий податковий статус і реєстрацію в податковій службі.
Такий статус можуть отримати фізичні особи, які ведуть професійну діяльність, а їх прибуток не перевищує 100 мінімальних заробітних плат. Отже, самозайнятими стати можуть всі, хто сам знаходить для себе роботу, отримує за це прибуток і повинен платити податок.
У статті 65 Податкового кодексу України йдеться про те, що всі самозайняті особи повинні стати на облік, і чесно виплачувати податки до бюджету країни. Зробити ви то можете за місцем державної реєстрації, і попередньо потрібно зібрати всі потрібні документи.
В даний час особи, які оформили самозайнятість, платять податок від доходу щорічно в розмірі 18% і 1,5% військового збору. При цьому самозайняті особи вільні від сплати єдиного соціального внеску.
Нагадаємо, що нові штрафи для ФОП: що загрожує з 1 лютого тим, хто не встановив касові апарати
Раніше повідомлялося, що в Україні стає краще жити-Росія і Грузія позаду у світовому рейтингу
Також, змусять платити податки і видавати чеки за поїздку: в Україні зростуть ціни на таксі?