Глава Міністерства соціальної політики України Марина Лазебна заявила, що в 2022 році грошові виплати для українських пенсіонерів планують підвищити. Повідомляється, що перерахунок включає цілих 12 етапів адресного підвищення різним категоріям пенсіонерів.

Про це стало відомо завдяки інформації від Марини Лазебної, яку вона озвучила в одному з нещодавніх інтерв'ю для українських журналістів.

Українці, фото: znaj.ua
Українці, фото: znaj.ua

Лазебна анонсувала, що:

- у січні зроблять перерахунки для ліквідаторів ЧАЕС з інвалідністю. Продовжиться підвищення пенсій для 65-річних через зростання мінімальної зарплати;

Популярні новини зараз
Путін може розпочинати війни в Україні і далі, експертка розповіла правду про диктатора: "Мета Росії - не контроль" Скільки можна отримати за найпопулярніший сервіз "Рибки" з Радянського Союзу: раніше радував око, а зараз - гаманець "Чмо їб*че, як тобі живеться?": у Києві спіймали соратника Януковича Володимира Макєєнка, який біг до укриття Український аналог Impala: як виглядає один із найстильніших "Запорожців", мрія автомобіліста
Показати ще

- жінкам, які народилися в 1962 році, наступного року почнуть нараховуватися пенсії після досягнення ними нового пенсійного віку.

"Ми помітили, що їх пенсії могли виявитися менше тих, що нараховувалися минулого року. Тому ввели підвищувальний коефіцієнт 9%", - сказала вона.

Лазебна повідомила, що далі буде індексація пенсій з 1 березня. Крім того, з жовтня 2022 року розширюються доплати до пенсії літнім людям для категорії пенсіонерів від 70 до 75 років. Також мінімальна пенсійна виплата для людей віком від 70 років зі стажем 30 – 35 років буде 3 000 гривень.

У держбюджеті заклали зростання прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (мінімальної пенсії), на 8,2%.

Марина Лазебна, скріншот: YouTube
Марина Лазебна, скріншот: YouTube

Мінімальна пенсія складе:

з 1 січня - 1 934 гривні,

з 1 липня - 2 027 гривень,

з 1 грудня – 2 093 гривні.

Українські пенсіонери в 2021 році вперше з 2014 року змогли відчути поліпшення. Середній розмір соцвиплати перевищив суму фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. з 1 грудня середня пенсія зросла до 3 980 гривень. Вона перевищила фактичний прожитковий мінімум, який становить 3 723 гривні, на 257 гривень.

Пенсія, фото з Главком
Пенсія, фото з Главком

Так, з 1 грудня 2021 року зросла пенсія для таких категорій:

– пенсіонерів, які мають повний страховий стаж (для чоловіків – 35 років, для жінок-30 років) - з 1 854 гривень до 1 934 гривень (на 80 гривень);

- непрацюючих пенсіонерів, які старші 65 років за наявності повного страхового стажу (35 років для чоловіків та 30 років для жінок) – з 2 400 гривень до 2 600 гривень (200 гривень).

Крім цього, підвищили на 800 гривень максимальний розмір пенсії - з 18 540 гривень до 19 340 гривень. Мінімальну пенсію встановили на рівні 1 934 гривні.

Раніше повідомляли, різдвяне диво: пенсіонерка безкоштовно отримала купу сучасних приставок, онуки лопнуть від заздрості.

Як повідомляв Знай.uа, пропиває гроші сина і голодує: яким стало життя батька Стаса П'єхи після завершення музичної кар'єри.

Знай.uа писав, "Я 25 років пропрацював лікарем у психіатричній лікарні": українцю з нелегким досвідом відмовили у підвищенні пенсії.