Українцям розповіли, в яких випадках майно померлої людини переходить у власність територіальної громади.

Буває так, що майно померлої людини успадкувати просто нікому або ж ніколи, тоді воно може перейти у власність територіальної громади як відумерла спадщина. На офіційній сторінці Міністерства юстиції України в соцмережі Facebook розповіли, як відбувається цей процес.

Будинок в селі, фото Житомир.інфо
Будинок в селі, фото Житомир.інфо

Суд визначає так званий "статус" спадщини на підставі декількох факторів: відсутність спадкоємців за заповітом і законом, усунення спадкоємців від спадщини, відмова від прийняття спадщини і так далі.

Так, якщо власник земельної ділянки помирає, а спадкоємця немає, у визначений законом строк власність повинна перейти у володіння територіальної громади. Щоб отримати таке право, представницькому органу територіальної громади (місцевій раді) необхідно здійснити ряд дій і отримати відповідне рішення суду. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

Популярні новини зараз
Нацкомісія прийняла рішення про підвищення тарифу на електроенергію: скільки платитимемо Нафтогаз зробив важливу заяву перед оплатою комуналки українцями: зверніть увагу на квитанції Коли і на скільки підвищать ціни на воду та газ? У НКРЕКУ готові оголосити рішення вже за кілька днів Українці вліпили "ляпаса" Ігорю Кондратюку, який вирішив наїхати на Буданова: "Єб*ть ви поплавлений"
Показати ще

Скрін, відео YouTube документ
Скрін, відео YouTube документ

У разі, коли спадкодавець помер, а спадкоємці протягом шести місяців не звернулися до відповідних інстанцій із заявами про спадкування майна, орган місцевого самоврядування повинен слідувати такій схемі дій.

Фото з Мін'юсту, Facebook
Фото з Мін'юсту, Facebook

Нагадаємо, 1500 гривень за гектар: українцям вводять податок на городи, у скільки тепер обійдуться свої помідори і картопелька

Як повідомляв Знай.uа, шлюб до 18 - законний, якщо дівчина вагітна в 16? У Мін'юсті відповіли на незручні запитання українських батьків

Також портал Знай.uа писав, що тисячам українцям повернули майже 600 мільйонів зарплати: "З рахунків боржників"