Не так давно президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді України, де анонсував ініціативу ввести економічні паспорти для дітей. Як це буде працювати і кому заплатять.

Про це стало відомо завдяки новому сюжету в програмі Факти ICTV.

Економічний паспорт українця був анонсований ще напередодні виборів президента в 2019 році. Тоді Володимир Зеленський згадав його вперше, і ось, через два з половиною роки він знову про це згадав, коли виступав з промовою у Верховній Раді України.

Законопроект "Про економічний паспорт", скріншот: w1.c1.rada.gov.ua
Законопроект "Про економічний паспорт", скріншот: w1.c1.rada.gov.ua

Голова Комітету ВРУ з питань фінансів Данило Гетманцев зазначив, що кожна дитина, яка була народжена з 2019 року отримає свій рахунок, і там будуть лежати кошти, які будуть надходити туди щорічно.

Популярні новини зараз
Хто не встиг запастися, платитиме більше: в Україні стрімко дорожчає цибуля 3400 гривень в одні руки: як українцям отримати допомогу на ліки, їжу та проживання Новий рік у Києві 2022: Кличко розповів про "символічну" ялинку, а українцям показали, скільки енергії потрібно Як вдвічі швидше відварити картоплю, зекономивши світло та газ: допоможе один простий продукт
Показати ще

За 18 років повинна набратися непогана сума, яка при різних сценаріях становитиме від 10 до 20 тисяч доларів. Кожен зможе закрити рахунок після 18 років, і забрати свої гроші. Однак, є умова - 5 останніх років він проживав в Україні.

Діти, фото: Знай.ua
Діти, фото: Знай.ua

Витратити гроші просто так буде не можна. Вони повинні будуть піти на оплату навчання, покупку нерухомості, або ж перенести на пенсійний рахунок. Скористатися ними можна буде достроково в разі серйозної хвороби.

Багато хто хотів би поділити суму, і витратити частину на освіту, а другу на житло. Але, такого варіанту поки що не передбачено.

Така система абсолютно не нова, і вже давно використовується в арабських країнах. Там виплати після повноліття можуть досягати ста тисяч доларів.

Нагадаємо, що економічний паспорт: українці оцінили ідею Зеленського, чому 10 тисяч недостатньо

Раніше повідомлялося, що зтуденти просять у Зеленського знизити ціну життя в гуртожитках: умови жахливі, а платити 800 грн

Також, 16-річним можуть дозволити ставати мерами і вступати в партії: деталі нового законопроекту