Стало відомо про те, що відбувається в Україні в цінами на продукти, а також тарифами на комуналку. Жити з кожним днем стає все дорожче, і так по всьому світу.

Про це стало відомо завдяки повідомленню на порталі Мінфіну. В останні кілька місяців слово інфляція звучить все частіше, і ось, наприклад у Великобританії ціни досягли свого максимуму за 10 років - 4,2%, а в США і зовсім стрибнули до 6,2. Там такого не бачили з далекого 1990 року. В Україні при цьому інфляція склала близько 11%.

Ціни на продукти, кадр з відео
Ціни на продукти, кадр з відео

У США ціни на хліб, крупи, борошно і так далі стали вище на 0,9%, тоді як в Україні відразу на 1,8. М'ясо і риба приблизно однаково, 1,4% проти 1,8.

А ось з фруктами і овочами ситуація в Україні трохи інша. Якщо перші стали дешевшими за місяць на 6,6%, то овочі подорожчали на 10%. Підвищення в США склало 0,9%.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч відповіла за інтим на "Холостячці" після бурхливостей в басейні з Дімою Шевченком: "Це можливо"

Потап зненацька застав Настю Каменських за дивним заняттям: "Спускаюся вниз, а там..."

В Італії загинула матуся двох дітей з України: знайшли неживою на підлозі і підозрюють її колишнього

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Показати ще

продукти, ринок, фото Pxhere
продукти, ринок, фото Pxhere

Ціни на хліб лише нещодавно почали "приймати" підвищені ціни на зерно. У 2022 році ми будемо спостерігати широкий фронт проникнення саме другорядних інфляційних ефектів до тренду зростання цін. В Україні вага продовольчої компоненти в ІСЦ дуже велика, порівняно з тими ж США: 43% проти 14%.

Ціни на енергію за океаном збільшилися на 2,9%, коли як в Україні тариф навпаки знизився, відразу на 7,4%.

Ціни в США, фото: скріншот
Ціни в США, фото: скріншот

Як видно з таблиці, в останні місяці Динаміка споживчих цін на певні види енергії (газ, електроенергію) навіть сповільнюється.

Ціни в Україні, фото: скріншот
Ціни в Україні, фото: скріншот

"Тому початковий вплив світової продовольчої інфляції на українську споживчу інфляцію вже навіть вщухає (що наочно виражено у швидкому уповільненні динаміки цін на цукор і соняшникову олію, яка ще кілька місяців тому була астрономічною)" - йдеться в повідомленні Мінфіну.

Нагадаємо, що в Україні подорожчав найважливіший продукт для борщу: на 30 гривень не купиш і півкіло

Раніше повідомлялося, що вiд 30 до 50 тисяч гривень за гектар: де і як українці купують землю після скасування мораторію

Також, новорічний стіл рекордно подорожчає для українців