На Івано-Франківщині почали прокладати експериментальну дорогу з вугілля. Унікальність полягає в тому, що для її будівництва використовують золошлаки — відходи вугільних теплостанцій. Скільки коштуватиме будівництво такої дороги, дізнавалися журналісти програми «Джедаі» на каналі 2+2.

Відео можна переглянути за посиланням.

Перед вугледобувними країнами постійно постає проблема утилізації золошлакових відходів. В Україні щорічно утворюється близько 7,5 млн тонн золошлаків. Міністерство інфраструктури не один рік розглядає ідею будівництва автошляхів саме із вугільних відходів. До прикладу, країни ЄС активно використовують цю технологію, а для України дотепер це перший досвід.

Фото: Джедаї
Фото: Джедаї

На 900 м експериментальної дороги пішло 300 тонн золи, а бюджет склав 22 мільйони гривень. Фахівці запевняють, що використання золи значно здешевлює вартість дорожнього покриття, адже левова частка витрат йде на виготовлення матеріалів та їх доставку.

Популярні новини зараз

"Паскудить в лісі?": чоловік показав відео, на якому зняв снігову людину. Мурашки по шкірі

Ніна Матвієнко не стримала радості від переїзду Тоні й Арсена Мірзояна: "Ще й випхаю"

Українцям назвали обов'язкову умову для отримання 1000 грн за вакцинацію: з цим проблеми у багатьох

Сумна Ксенія Мішина розповіла про свій стан після відносин з Олександром Еллертом: "Можна злетіти з котушок"

Показати ще

Фото: Джедаї
Фото: Джедаї

Одразу після завершення робіт на Прикарпатті фахівці візьмуться за тестування дороги. В залежності від результату, мова йтиме про будівництво автошляхів з вугілля по всій країні.

Фото: Джедаї
Фото: Джедаї