Для громадян, які планують виходити на заслужений відпочинок, з'явилися важливі новини. Фахівці з пенсійних виплат та юридичних питань з "Пенсійного кур'єра" в постійній рубриці "Питання і відповідь" розповіли громадянам, як розраховують "додатковий" стаж.

В першу чергу мова йде про тих громадян, які доглядають за родичами.

Про це стало відомо завдяки новій публікації видання "Пенсійного кур'єра" в мережі Facebook.

Скрін, відео YouTube
Скрін, відео YouTube

Питання: у листопаді цього року мені виповниться 60 років і я планую оформити пенсію. Я відпрацювала 25 років 5 місяців і плюс 1 рік 10 місяців навчалася в технікумі, який закінчила в 1983 році. З жовтня 2016 року я доглядаю за матір'ю — особою з інвалідністю та групи і отримую за це компенсацію. Чи увійде цей період в мій стаж для призначення пенсії?

Популярні новини зараз
Як обчислюватимуть пенсію українцям у 2023: у ПФУ пояснили важливий нюанс "Не питали мене...": абоненти "Київстар" скаржаться, що втрачають по 25 гривень щомісяця Дружина першого "Холостяка" Макса Чмерковського налякана після трьох викиднів: "Просто скажу, як є" Макс Чмерковський розповів, як його змусили зробити найбільшу помилку в житті: "Я не люблю про це говорити"
Показати ще

Відповідь: Згідно зі ст.24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 (далі — Закон 1058) страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачуються страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж за періоди роботи після 01.01.2004 обчислюють територіальні органи Пенсійного фонду за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до 01.01.2004, на підставі документів і в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Пенсіонер, скріншот: Youtube
Пенсіонер, скріншот: Youtube

Статтею 11 Закону 1058 визначено, що загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають, зокрема, непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону 1058, та за висновком закладу охорони здоров'я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

Тобто період здійснення вами догляду за мамою з жовтня 2016 року по теперішній час буде зарахований до вашого страхового стажу за даними системи персоніфікованого обліку. У підсумку ваш загальний страховий стаж складе більше 30 років, що дає вам право на призначення пенсії в 60 років.

Пенсійний кур'єр, скріншот: Facebook
Пенсійний кур'єр, скріншот: Facebook

Раніше повідомляли, 35 років стажу заради пенсії: кому в Україні доведеться працювати навіть після 65.

Як повідомляв Знай.uа, чиновникам різко піднімуть зарплати: поки українці виживають на мінімалках.

Знай.uа писав, в "Ощадбанку" пенсіонерці, яка втратила чоловіка, підсунули старезну купюру - розплатитися неможливо: "Родичі прислали".