У Віфсаїді була виявлена унікальна мозаїка всередині храму часів раннього середньовіччя, який не зберігся до нашого часу. Вчені припускають, що споруда знаходилася над будинком святих Андрія і Петра.

Мозаїка розташовувалася на підлозі базиліки і складалася з різних фрагментів плиток декількох кольорів. Вік підлоги, за припущеннями фахівців, становить близько півтори тисячі років. Написи, які вдалося ідентифікувати, були зроблені давньогрецькою мовою.

"У роки....., нашого пана, Його Святості, нашого єпископа", - вдалося прочитати археологам.

Виявлена знахідка важлива тим, що може дозволити вченим підтвердити свою теорію про існування церкви на цьому місці, а також глибше вивчити місце проживання апостолів Андрія і Петра.

ФОТО : Center for the Study of Ancient Judaism and Christian Origins
ФОТО : Center for the Study of Ancient Judaism and Christian Origins

Популярні новини зараз

Літак почав втрачати висоту через обмерзання, в мережі з'явилися переговори пілота з диспетчером: "Ми нічого не можемо"

Катя Осадча засумувала через маленького сина від Юрія Горбунова: "Так швидко росте"

Михайло Поплавький запропонував змінити гімн "Ще не вмерла України...." на свою пісню, земляки сміються: "Ваша пісня і так гімно"

Донька Арсена Мірзояна і Тоні Матвієнко вперше вийшла на велику сцену - скоро заспіває, як бабуся Ніна

Показати ще

Дослідники припускають, що в середні століття на стінах церкви був зведений завод з виробництва цукру. Скоріш за все, цінні написи були залиті брудом робітниками заводу, що призвело до їх втрати.

Згадки про церкву є в щоденнику католицького святого Віллібальда початку VIII-го століття н. е. Раніше записи Віллібальда вважалися єдиним джерелом, що підтверджує існування церкви над будинком апостолів.

Знай.ua нагадує "Колодязь пекла": людство відшукало схованку диявола, пахне сотнями загиблих

Як раніше повідомляв Знай.ua Монстри віком 125 мільйонів років: вчені відкрили два нових типи динозаврів, величезні і вражаючі

Також Знай.ua писав: Смертоносну зброю хрестоносців дістали з морського дна - "Перенесе на 900 років тому"