У п'ятницю, 22 жовтня в Україні святкується Яків день. На що господарям потрібно звернути увагу, і які прикмети існують на цей день.

Наші предки в цей День шанували пам'ять одного з дванадцяти апостолів, Якова Алфєєва. Раніше люди починали починаючи з цієї дати вже заготовлювати дрова для топки печей, а в лісі валили Дерева для них, так як велика частина з них вже скинула своє листя, і підготувалася до зими. Вважалося, що вся волога вже вийшла, і дрова будуть горіти добре.

День Якова, фото: вільне джерело
День Якова, фото: вільне джерело

Також, до цього часу вже повинні бути завершені всі справи на полях і городах.

Чоловіки ставили в лісі горщик з кашею і шматочком свіжого хліба. Це потрібно зробити перед тим, як брати в руки сокиру, щоб задобрити лісового духу.

Популярні новини зараз
Все ще не достатньо: влада незадоволена тарифом на електроенергію. Будуть переглядати? Перше подорожчання за півроку: скільки тепер коштує газ При споживанні до 100 кВт/год – тариф нижчий? У YASNO пояснили важливий нюанс З початку навчального року в українських школах вводять обмеження: що зміниться для першоклассників
Показати ще

Раніше в цей день часто випадав сніг, але, так як клімат сильно змінився, такого не було вже давно.

Перший сніг в Україні. Фото facebook Міка Слусаряк
Перший сніг в Україні. Фото facebook Міка Слусаряк

Вважається, що якщо на вулиці в цей день легкий мороз, а Кріт з нори починає викидати землю, значить холодні дні протримаються недовго, і скоро можна чекати потепління. Якщо вранці йде дощ, то до вечора можна чекати снігу. У тому випадку, якщо це сталося, і він падає на мерзлу землю, то наступного літа можна чекати хорошого врожаю.

Осінь. Фото: znaj.ua
Осінь. Фото: znaj.ua

Люди, що народилися 22 жовтня, на перший погляд створюють враження неприступних і суворих особистостей, але насправді вони дуже романтичні і мріють про кохання. Їх захисний талісман-сапфір.

Київ, фото: Знай.ua
Київ, фото: Знай.ua

Нагадаємо, найсильніша молитва, щоб поговорити з покійними рідними в поминальну суботу: чого не можна робити 9 жовтня

Як повідомляв Знай Сергія Радонезького: що обов'язково треба зробити в найбільше свято перед Покровою

Також Знай писав, день Пресвятої Богородиці словенської-6 жовтня: як з'явилося свято і що не прийнято робити