Українські водії з приходом холодного сезону почали турбуватися через небезпеки на дорогах все сильніше. Саме тому з'явилося звернення до президента Володимира Зеленського - заборонити експлуатацію транспортних засобів згідно із законодавством у зв'язку з переобладнанням з порушенням вимог стандартів, правил і нормативів, що стосуються безпеки дорожнього руху.

На думку автора звернення, установка ксенонових ламп з порушенням правил технічної експлуатації авто - проблема. На дорогах України стає все небезпечніше.

Про це стало відомо завдяки новому зверненню громадян на офіційному порталі українського президента president.gov.ua у розділі для петицій.

Зміни до ПДР, фото "Джедаї"
Зміни до ПДР, фото "Джедаї"

"У зв'язку з незаконним переобладнанням водіями зовнішніх світлових приладів на своїх машинах. А саме встановлення ксенонових ламп з порушенням правил технічної експлуатації авто-на дорогах України стає все небезпечнішим. Ці фари засліплюють водіїв на зустрічній смузі. Це в свою чергу призводить до ДТП.

Популярні новини зараз
Забивають пам'ять та гальмують телефон: топ 3 програм, що займають багато місця Українцям безплатно встановлять "розумні" електролічильники Українцям почали видавати допомогу до майбутніх холодів: що і як можна отримати Таргани більше до вас не сунуться: 3 способи назавжди позбавитися проблеми
Показати ще

Засліплені водії втрачають орієнтацію на дорозі, не бачать ями і пішоходів. Дуже багато хто з порушників також, нехтуючи іншими учасниками руху, піднімають промінь фар максимально вгору. Іноді фари настільки яскраві, що на трасі ріже око навіть вдень. А під час дощу видимість втрачається майже повністю.

З вищевказаних причин вимагаємо:

- проводити масштабні рейди з виявлення порушників відповідно до підпунктів а), б), г) пункту 31.4.3 та притягати до відповідальності згідно чинного законодавства;

- заборонити продаж автомобільних ксеонових/ледовських (і їм подібних) ламп, щоб уникнути ДТП на дорогах України;

- заборонити експлуатацію транспортних засобів відповідно до законодавства у зв'язку з переобладнанням з порушенням вимог стандартів, правил і нормативів, що стосуються безпеки дорожнього руху.", - пише Наталія Світлик.

Петиція Наталії Світлик, скріншот: president.gov.ua
Петиція Наталії Світлик, скріншот: president.gov.ua

Важливо зазначити той факт, що для офіційного розгляду главою держави петиція повинна зібрати 25 тисяч підписів.

Раніше повідомляли, українці вимагають терміново переглянути умови кредитів Приватбанку - платити не тягнуть: "Не збігаються з можливостями".

Як повідомляв Знай.uа, українці вимагають прибрати математику з ЗНО-2022: "Підготуватися нереально".

Знай.uа писав, українці створили петицію, в якій просять Зеленського та ОБСЄ зупинити війну на Донбасі.