Від Міністерства соціальної політики з'явилися дуже важливі новини для майбутніх пенсіонерів. Справа в тому, що вже з 2023 року повинен стартувати другий рівень пенсійної системи. Для наших читачів є інформація, коли саме повинні впровадити дану систему і які категорії громадян зможуть взяти участь в "обов'язкових внесках".

Про це стало відомо завдяки заяві глави Мінсоцполітки Марини Лазебної під час круглого столу "Пенсійна реформа в Україні: бути чи не бути", трансляцію якого опублікували в мережі YouTube.

Лазебна зазначила, що зараз у Пенсійному фонді постійно не вистачає коштів. Пенсії фінансуються на 60% за рахунок Пенсійного фонду і на 40% - за рахунок дотацій з держбюджету. Сьогодні пенсія становить 30% заробітку людини, в найближчій перспективі вона зменшиться до 20%.

Для того, щоб в майбутньому українці не залишилися без накопичень після виходу на заслужений відпочинок, вводиться накопичувальна система. Українці віком до 50 років зобов'язані будуть робити внески до спеціальних пенсійних накопичувальних фондів. Для людей більш старшого віку пенсійні накопичення будуть добровільними.

Популярні новини зараз
Опалювальний сезон 2023-2024: коли він стартує і скільки триватиме Субсидію розраховуватимуть по-новому: у ПФУ надали важливе уточнення Соціальна допомога від держави у 2023: хто з українців може отримувати та в яких розмірах Новий етап мобілізації в Україні: кому точно вручать повістку вже з 1 жовтня, список
Показати ще

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

Попередньо, розмір внеску складе 2% від роботодавця і 2% від працівника. Гроші будуть працювати на економіку країни. Інвестуванням займуться недержавні пенсійні фонди (НПФ). При цьому людям буде нараховуватися інвестиційний дохід на накопичені кошти, а для держави створюватимуться нові робочі місця і додаткові відрахування до Пенсійного фонду.

Додаткових структур для введення накопичувальної пенсійної системи створюватися не буде. Для недержавних пенсійних фондів встановлять однакові правила роботи. Якщо ж людина не зможе вибрати для себе НПФ, буде створено єдиний Держфонд з такими ж правилами функціонування.

Пенсіонери, кадр з відео
Пенсіонери, кадр з відео

Людина, що робить відрахування в НПФ, сам контролюватиме і вільно розпоряджатися накопиченими коштами. В Україні створено єдиний соціальний Реєстр. У будь-який момент можна зайти в свій електронний кабінет і побачити всі свої доходи, скільки внесків вже зроблено і який відсоток прибутковості нараховано на такі внески.

Виплати з недержавних пенсійних фондів будуть довічними. Але це можливо тільки при великому накопичувальному рахунку. Якщо ж коштів буде накопичено недостатньо, то буде передбачено 2 варіанти виплати — одноразова (у разі хвороби або інших критичних ситуацій) і на певний термін (щомісячна виплата протягом 10 років). В останньому випадку на гроші, які залишатимуться на рахунку, буде нараховуватися інвестиційний дохід.

Раніше повідомляли, українець з інвалідністю поскаржився на "ПриватБанк", який заблокував карту з пенсією: "За законом не можуть".

Як повідомляв Знай.uа, 117 грн за воду, 748 - за обслуговування: українці підрахували, у скільки обходиться нова комуналка.

Знай.uа писав, електронний лікарняний замість паперової довідки: у Мінсоцполітики пояснили, як оформити документ онлайн.