В Україні планують впровадити нову систему базової соціальної допомоги, яка повинна замінити нинішній прожитковий мінімум. Як зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, розмір допомоги буде залежати від складу родини та потреб домогосподарств.

Зараз прожитковий мінімум не вважається достатнім для забезпечення потреб людини, оскільки він не відображає реальних умов життя. Міністерство соціальної політики працює над законопроєктом, який покликаний вирішити цю проблему.

Прожитковий мінімум. Фото: youtube
Прожитковий мінімум. Фото: youtube

Однією з важливих змін стане те, що розмір допомоги буде варіюватися, наприклад, одинокій людині потрібно більше коштів, ніж сім’ї з кількох осіб. Також міністерка зазначила, що планується розмежувати виплати, пов’язані з безробіттям, та обов’язки родини.

Якщо, наприклад, один з подружжя обирає не працювати, а займатися домашніми справами, то це не має впливати на отримання допомоги від держави. Крім того, нова система об’єднає численні виплати для людей з інвалідністю, які наразі є дуже різноманітними.

Популярні новини зараз
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Показати ще

прожитковий мінімум, фото Уніан
прожитковий мінімум, фото Уніан

Замість великої кількості виплат залишаться лише дві: одна для тих, хто тимчасово опинився в скрутному становищі, і друга — для людей, що потребують догляду через втрату працездатності.

Нагадаємо, що пенсіонери "вибили" скасування підвищення тарифів на світло: вирішують у найвищих кабінетах

Нагадаємо, ваучери на 30 тисяч гривень: хто може претендувати на фінансову підтримку

Раніше ми писали про те, що виплати людини після смерті в Україні можна забрати собі: кому таке дозволено

Вам буде цікаво дізнатися можуть відібрати субсидію: про які зміни треба одразу повідомляти ПФУ