Чи пам'ятаєте ви часи, коли бензин купували просто на узбіччі дороги? Схоже, ці часи можуть повернутися. Новий законопроєкт від Кабміну, який передбачає авансовий платіж податку на прибуток, пов'язаний з місткістю резервуарів на АЗС, боляче вдарить по ринку пального.

Експерт Дмитро Леушкін розповів, що ці зміни приведуть до того, що 75% операторів роздрібного паливного ринку підуть у "тінь", а бензин почнуть продавати просто з бочок біля доріг.

Законопроєкт №11416, зареєстрований у Верховній Раді 18 липня 2024 року, передбачає підвищення деяких податків і зборів, а також запровадження нових. Одним із нововведень є податок на резервуари на всіх АЗС.

АЗС. Фото: скрін youtube
АЗС. Фото: скрін youtube

Леушкін стверджує, що це матиме кілька негативних наслідків:

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 3 липня: неприємні сюрпризи, перешкоди у кар'єрі та несподівані витрати – прогноз для всіх знаків Зодіаку ТЦК вимагає сувору звітність: чекають дані на людей та машини Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам
Показати ще
  • Власники АЗС виведуть із ладу щонайменше половину резервуарів на своїх заправках. Це означає, що зберігання палива стане менш ефективним.
  • Усі заправки в сільській місцевості просто не витримають фінансового навантаження і закриються. Автомобілістам із сіл доведеться їздити до обласних центрів для заправки.
  • Близько 75% операторів паливного ринку підуть у "тінь". Це означає, що бензин продаватимуть неофіційно, з бочок і каністр біля доріг, щоб уникнути сплати податків.
  • Ті 25% операторів, які залишаться працювати офіційно, будуть змушені підвищити ціни приблизно на 2 грн за літр палива.

    подорожчання палива
    подорожчання палива

Для звичайних автомобілістів це означає, що заправити машину стане складніше і дорожче. Якщо ви живете в сільській місцевості, будьте готові до додаткових витрат на поїздки до обласних центрів. Ціни на паливо також зростуть, що вплине на сімейний бюджет.

Крім того, якість палива, яке продають з бочок біля доріг, може бути сумнівною. Тому ризик зіпсувати двигун вашого автомобіля зростає.

Кабмін запроваджує ці зміни, щоб збільшити надходження до державного бюджету. Проте експерти сумніваються, що це принесе очікуваний результат. Вони попереджають, що податкова ініціатива може навпаки зменшити офіційні надходження, адже багато операторів паливного ринку підуть у "тінь".

Нагадаємо, Восени з водіїв витрусять усі гроші: скільки заплатять за пальне

Раніше ми розповідали, що Акцизи ще не підвищили, а ціни вже не тішать: на АЗС стрімко дорожчає автогаз

Також, Слабка гривня спровокувала зростання цін на АЗС: скільки доведеться заплатити за бензин та солярку