Закупівельні ціни на молоко у світі зростають рекордними темпами. Світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 р. була найвищою за всю історію моніторингу - такі дані наводить IFCN.

Про це повідомляє пресслужба Асоціації виробників молока (АВМ). Вони наголошують, що цілі галузі не встигли оговтатися від наслідків затяжних коронавірусних локдаунів останніх двох років. Тепер же ситуацію ускладнила цинічна війна росії проти України, підкосивши глобальну економіку та спричинивши стрімку інфляцію в усьому світі.

"Здорожчання складових собівартості виробництва молока, інфляція та зниження купівельної спроможності відображає всю нестабільність світової економіки та молочного сектору зокрема", — повідомили фахівці АВМ. АВМ

Рекордні ціни на готові молочні продукти стали наслідком таких факторів, як стрибок цін на корми, головним постачальником яких була Україна, пальне, добрива та решту складових собівартості у 2022.

Молоко. Фото: Аргументи і факти
Молоко. Фото: Аргументи і факти
Молоко. Фото: Аргументи і факти

Популярні новини зараз
Арсен Мірзоян та Тоня Матвієнко вперше прокоментували своє розлучення: "Не в Україні, а таке несеться" Головне за ніч, 13 серпня: Арестович сказав правду про Київ, новий дефіцит солі, ганьбу Тарзана та погрози Медведєва АЕС Олексій Арестович давав Києву 2 тижні на початку війни, а ОП Зеленського 12 годин: "Вони ідіотами виявилися" Маргарита Симоньян не приховує розчарування і натякнула росіянам на поразку в Україні: "Все пропало"
Показати ще

"Як результат, закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала €59,7/ц (жир-4%, білок-3,3%)", — додали в АВМ. АВМ

Закупівельні ціни у найбільших європейських країнах-виробниках молока також б’ють рекорди. Наприклад, Німеччина — €45,7/ц (+28% до квітня 2021 р), Франція — €45,02 (+19,38%), Польща — €43,78 (+30%).

В Україні за відповідний період ціна на цей продукт зросла лише на 2,6% — €34,8 /ц. Війна та блокування експорту не дають можливості для більшого росту цін.

Ціни на молоко, фото: АВМ
Ціни на молоко, фото: АВМ

Нагадаємо, скільки коштуватиме малина, черешня та смородина у липні: супермаркети оновили ціни

Як повідомляв "Знай.ua", як позбутися колорадського жука без хімії: народні способи, які врятують картоплю

Також "Знай.ua" писав, як за формою огірка зрозуміти, чого йому бракує: догляд за овочем у липні