Через війну, яку почала росія в Україні, багато жителів нашої країни не знаходять звичних для себе продуктів на полицях супермаркетів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУкраїнці переживають про те, які категорії товарів будуть в дефіциті і далі, адже вже там знаходиться сіль, соняшникова олія, гречка і паливо.
Аграрії просять приготуватися ще й до нестачі овочів. Про це стало відомо в ефірі "Сніданок з 1+1".
Продовольчу безпеку країни підірвала тимчасова окупація півдня. З Мелітополя, Херсона, Запоріжжя - ранній урожай надходив в усі регіони країни. Зараз тамтешні фермери викидають тонни продукції. І це тоді, коли ми купуємо в цьому сезоні рекордно дорогі овочі. Той же борщовий набір, помідори і огірки вдвічі подорожчали в порівнянні з минулим роком. Незабаром ситуація на овочевому ринку країни повинна стабілізуватися, тому що овочі дозрівають на території інших областей. Але чи будуть вигідні ціни? Про це розповіла Ганна Мартищук.
Фермери з Київщини заявляють, що овочі будуть. Морква наприклад піде пізніше - десь в серпні, а картопля - через місяць. Фермер Микола вирощує продукти для борщового набору і реалізовує їх в одній з популярних мереж супермаркетів.
"Ми отримуємо близько 70 тонн з гектара овочів: картоплі 50, іноді трохи більше. Цей рік буде трохи важчим. Тому що цибулю і моркву ми вирощуємо на крапельному зрошенні. Але крапельна стрічка, яку ми закупили, заблокована в Каховці, тому буде в прямому дощуванні, що трохи небезпечно".
Простіше кажучи, на городі у Миколи, та й у інших фермерів, врожай буде залежати від настрою погоди. Сильні дощі сприятимуть йому, але їх зараз дуже мало.
Але, не дивлячись на цей дефіцит, овочі на прилавках все-таки будуть. Його намагатимуться покривати плодами з Туреччини та Європи.
"Імпорту більше в цьому році, так як для торгових мереж найважливішим фактором є безперебійність. Ми можемо спрогнозувати дефіцит ріпчастої цибулі",- ділиться експерт.
Нагадаємо, що у Держстаті показали, що сталося з цінами на продукти за останній місяць: актуальна вартість круп, овочів і сигарет.
Раніше ми повідомляли, що у Мінекономіки чесно розповіли, що відбувається на ринку палива в Україні.