Щоліта всі українці з радістю чекають на кавуни, які привозять з півдня України. А вже "баржа Гройсмана" з Херсона стала цілою традицією.

У 2022 році в нашу країну прийшла повномасштабна війна, яку оголосила нам росія під час війни з Володимиром путіним і наявність літнього смаколику тепер під великим питанням . З Херсону так точно, тому що місто знаходиться в тимчасовій окупації рашистів.

Журналісти ранкового шоу "Сніданок з 1+1" розібралися, якими будуть ціни на баштанні культури цього літа у зв'язку з війною.

Кавуни, фото: скріншот з відео
Кавуни, фото: скріншот з відео

В Одесі арбузики поки маленькі і вміщаються в долоню. Але буквально через максимум 2-3 тижні вони потраплять на полиці супермаретів. На початку червня красунчики з Одеси будуть на столах в українців, але дешевими вони точно не будуть. Про це розповів фермер Роман Дяжук.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще

Кавун в Одесі, фото з соцмереж
Кавун в Одесі, фото з соцмереж

Проаналізувавши всі основні витрати, перевізники ставлять ціни 40-45 тисяч гривень. Це вже буде націнка 2 гривні на кожен плід, який привезуть саме до Києва. Це не рахуючи собівартості, упаковки і розвезення по супермаркетах. 2 гривні з копійками - це тільки доставка кавуна на 1 кілограм.

На початку сезону аграрії прогнозують вартість кавунів 60 гривень за кілограм, до кінця літа - 25 гривень. Для порівняння, минулого року українці купував кілограм кавуна в середньому за 12 гривень. Тобто, вартість зросте в 5 разів до початку сезону, і в 2 рази до його кінця.

Роман Дяжук засіяв баштанними цього сезону 60 гектарів поля. Це значно більше, ніж у минулому сезоні. Хоч і розуміє, що він дуже ризикує через війну.

Кавуни, кадр з відео
Кавуни, кадр з відео

Щороку українці споживають 400 тисяч тонн кавунів, 150 тисяч тонн припадало на врожай Херсонщини. Щоб задовольнити попит кавуни доведеться імпортувати з Туреччини, Азербайджану та Греції.

Нагадаємо, що ціни на м'ясо досягли історичного максимуму: експерти назвали причини подорожчання.

Раніше ми повідомляли, що тепло і гаряча вода можуть стати розкішшю: експерт попередив про нові цінах на газ у платіжках.