Міністерство охорони здоров'я прийняло рішення, що робити тим особам, які отримали групу інвалідності, проте не змогли пройти медико-соціальну комісію вчасно, щоб її підтвердити

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Лікарі, фото: vechirniy.kyiv.ua
Лікарі, фото: vechirniy.kyiv.ua

Згідно з чинними нормами, залежно від захворювання та ступеню втрати працездатності, особи, які отримали інвалідність мають періодично проходити медико-соціальну комісію (МСЕК), щоб підтвердити групу інвалідності, ступінь втрати працездатності. А відповідно на підставі такого висновку отримувати виплати. Період визначається в індивідуальному порядку, він може становити від одного до 10 років.

А у разі, якщо особа не з'явилась на МСЕК, а попередній висновок прострочений, то тоді втрачаються підстави для нарахування виплат.

Популярні новини зараз
Після звільнення Лиману ЗСУ знайшли накрадений "скарб" окупантів: у таке навіть важко повірити Гороскоп на тиждень з 3 по 9 жовтня: на усі знаки Зодіаку чекає важкий тиждень, але Овни та Водолії будуть на межі Екстрасенс Макс Гордєєв попередив про можливість повторного наступу окупантів на Харків: "Тримайтеся" На Новий рік без "Олів'є": ціни на курячі яйця злетіли до небес, тепер тільки буряки з часником
Показати ще

Через воєнні дії можливості такого проходження МСЕК значно обмежились. А щоб особи не втратили виплати, МОЗ автоматично продовжив термін дії таких висновків та термін дії воєнного стану та на 6 місяців після закінчення такого стану. Відповідно й буде продовжено виплати таким особам.

"Відтепер для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, оскільки, згідно з постановою КМУ № 390, термін дії інвалідності та Індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжені на період дії воєнного стану. Строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування", - говориться в повідомленні.

Відповідно у разі, якщо особи проходили реабілітацію або лікування, вони теж будуть продовжені без подання нового висновку МСЕК.

Нагадаємо, українцям, які виїхали закордон спростили отримання лікарняного: у МОЗ пояснили, як це працює.

До слова, вражає нервову систему та викликає параліч: у МОЗ назвали головну профілактику проти поліомієліту .

Раніше ми писали, що інсульт: як розпізнати перші симптоми та надати домедичну допомогу.