У Пенсійному фонді України повідомили про зміни у виплаті лікарняних. Відтепер допомогу за е-лікарняним тепер можна отримати на підставі витягу.

Про це повідомляє пресслужба ПФУ на офіційній сторінці в соцмережі Фейсбук. Як зазначається, з травня отримати допомогу можна не лише на підставі оригіналу е-лікарняного, але і витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності.

"Електронні лікарняні продовжують формуватися і в умовах воєнного стану, а Фонд соціального страхування України штатно здійснює їх оплату – з початку війни фінансування лікарняних і страхових виплат не призупинялось ні на день.", - йдеться у повідомленні. ПФУ

ПФУ, facebook.com/pfu.gov.ua
ПФУ, facebook.com/pfu.gov.ua

Про це йдеться у відповідній постанові правління Пенсійного фонду України від 02 травня 2022 року № 4-1 "Про затвердження форми витягу з Електронного реєстру листків непрацездатності" була зареєстрована в Міністерстві юстиції України 18.05.2022 за № 532/37868.

Популярні новини зараз
Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30% Українцям заборонили, а собі замовляють новенькі: держоргани обурили тендерами на кондиціонери Українців змусять підписати договір: кого скоро торкнеться Ці купюри не приймуть у магазинах: Нацбанк попередив українців
Показати ще

Як отримати допомогу - інструкція:

1. Витяг з Електронного реєстру листків непрацездатності формується у кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua). Його також можна отримати в паперовій формі, звернувшись до сервісних центрів Пенсійного фонду України.

2. Для отримання витягу працівник повинен авторизуватись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою КЕП або BankID.

Для цього призначено пункт меню "Запит на отримання паперових документів" розділу "Комунікації з ПФУ". Для формування витягу необхідно обрати тип запиту "Витяг з ЕРЛН". Також витяги е-лікарняних можуть сформувати роботодавці за своїх працівників.

Лікарняний. Фото: скрін youtube
Лікарняний. Фото: скрін youtube

3. Також витяг можна завантажити у форматі PDF та передати роботодавцю для опрацювання і нарахування допомоги.

"Фонд соціального страхування України профінансує виплати після отримання від роботодавця заяви-розрахунку. Слідкувати за станом фінансування е-лікарняних працівники можуть онлайн у телеграм-каналі ФССУ: https://t.me/socialfund (необхідно орієнтуватись на дату прийняття Фондом заяви-розрахунку, саме від неї залежить строк виплати лікарняного. Дату можна уточнити у роботодавця або безпосередньо у відділенні ФССУ).", - йдеться у повідомленні. ПФУ

ПФУ, facebook.com/pfu.gov.ua
ПФУ, facebook.com/pfu.gov.ua

Нагадаємо, Соціальне житло: все, що потрібно знати вимушеним переселенцям

Також ми писали, вирішальний момент у війні росії проти України настане вже скоро: названо конкретні терміни

Нагадаємо, Туроператор TUI скасував відпустки своїх клієнтів, люди прочекали в аеропорту 8 годин: "Довелося дзвонити в поліцію"