Вагітним українкам, які тікаючи від війни виїхали за кордон розповіли, як дистанційно можна оформити лікарняний.

Про це розповіли у пресслужбі "МОЗ України".

Так, стало відомо, що МОЗ спростив процедуру формування лікарняних для вагітних, які через російську військову агресію виїхали до інших країн.

Вагітна, фото gettyimages
Вагітна, фото gettyimages

"Починаючи з 30-го тижня вагітності, жінки мають право на формування листка непрацездатності і, як наслідок, отримання відповідних соціальних виплат. Тому на час воєнного стану МОЗ дозволило лікуючим лікарям формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність (МВТН) без особистого прийому вагітної", - зазначили у МОЗ.

Популярні новини зараз
12-річну школярку вигнали з уроку за те, що вона прийшла у дешевій спідниці Кінець світу до 2027 року: дивний "мандрівник" у часі показав порожній Колізей у Римі та вимерлі міста Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери
Показати ще

Як дистанційно оформити лікарняний?

  1. Вагітна повинна зв'язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність та повідомити про бажання створити медичний висновок про тимчасову непрацездатність.
  2. Якщо контакт зі своїм лікарем було втрачено, то можна звернутися до іншого. Тоді слід надати лікарю документ, який підтверджує вагітність та її термін.
  3. Лікар перевірить попередні медичні записи та створить МВТН, що є підставою для автоматичного створення електронного лікарняного.

Нагадаємо, як українцям отримати безоплатну медичну допомогу закордоном: пояснення МОЗ

Раніше портал Знай писав, оцінка пошкодженого майна українців: як отримати відшкодування за втрачене житло

Також портал Знай повідомляв, українцям розповіли, як зміняться ціни на нерухомість після війни: все залежить від біженців