21 квітня 2022 року Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо деяких питань функціонування сфер зайнятості та загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в період воєнного стану".

Закон спрямований на спрощення отримання статусу безробітного і подальших виплат фінансової допомоги по безробіттю, правда, розмір виплати скоротили.

Зокрема, якщо раніше максимальна сума допомоги по безробіттю залежала від прожиткового мінімуму, який становить 9924 грн, а з липня повинен був підвищитися до 10 400 грн, то зараз виплати по безробіттю прив'язані до мінімальної зарплати.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю відтепер становитиме півтори мінімальної зарплати, тобто 9 750 грн.

Допомога по безробіттю, скріншот: YouTube
Допомога по безробіттю, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Росія знову готує масований ракетний удар: 20 нових бомбардувальників уже на бойових місцях Температура у квартирі підскочить на кілька градусів: як збільшити продуктивність батарей, перевірені способи ПриватБанк попередив власників кредитних карток про зміни: набули чинності нові умови Тіна Кароль задерла ноги не гірше за Різатдінову і показала хутро: "Теплого кольору і натуральний теплий"
Показати ще

Новий закон спростив процедуру оформлення виплат по безробіттю. Зокрема, безробітний може отримувати допомогу, не відвідуючи центр зайнятості, якщо він виявив свій намір оформити статус безробітного будь-якими засобами комунікації.

Внутрішньо переміщені особи, які не мають документів, теж можуть оформити статус безробітного. Підставою оформлення та розрахунку суми виплат по безробіттю в даному випадку є інформація з реєстрів і баз даних органів виконавчої влади.

На виплати по безробіттю в умовах війни можуть розраховувати також ті українці, які формально не розірвали трудові договори з роботодавцями, але втратили роботу.

Безробітні українці, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або в регіонах активних бойових дій, не позбавляються статусу безробітного.

Війна в Україні. Фото: Макс Левін
Війна в Україні. Фото: Макс Левін

Українці, які оформили статус безробітного і виїхали за кордон, втрачають можливість отримання допомоги по безробіттю після перебування за кордоном більше 30 календарних днів.

Нововведення діятимуть під час воєнного стану та ще 180 днів після його скасування або припинення.

Отримати статус безробітного стало ще простіше: оформити статус і отримувати допомогу можна не відвідуючи центр зайнятості. Подати заявку можна онлайн через "Дію". Для цього потрібно зробити наступні кроки:

1. авторизуватися в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису;

2. заповнити заявку;

3. подати її онлайн в зручний вам центр зайнятості;

4. ввести номер соціального рахунку і вибрати періодичність отримання виплат (якщо немає соціального рахунку, упустити цей етап. Але протягом 10 робочих днів після призначення виплат відкрийте соціальний рахунок і відправте його реквізити на електронну пошту центру зайнятості, де подали заяву);

5. завантажити необхідні документи;

6. перевірити дані і підписати їх електронним підписом.

Безробіття, кадр з відео
Безробіття, кадр з відео

Нагадаємо, що буде з пенсіями, які неможливо отримати через військові дії: пояснення Марини Лазебної.

Раніше ми повідомляли про кредитування під час війни: у Нацбанку розповіли, на що звернути увагу.