В Україні почала дешевшати картопля. Українські виробники змушені знижувати ціни на свою продукцію через низький попит, а також досить об’ємну пропозицію картоплі на ринку.

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Наразі пропозиція якісної картоплі українських господарств продовжує скорочуватися. Як правило через це ціна має підвищуватися, але зараз на українському ринку спостерігається досить об’ємна пропозиція імпортної картоплі, зокрема, з Польщі.

Картопля, скріншот: Youtube
Картопля, скріншот: Youtube

Зараз оптові ціни на картоплю в Україні опустилися до 4-8 грн/кг ($0,14-0,27/кг), що в середньому на 20% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня. Головна причина зниження ціни - збільшення пропозиції імпортної картоплі, яка надходить у продаж фактично за такою самою ціною, як і місцева продукція.

Популярні новини зараз
Захід боїться повернення Криму: буде важка битва, у путіна може зірвати дах Україні загрожує повне занурення у темряву, якщо головну проблему не вирішити вже зараз Тіна Кароль задерла ноги не гірше за Різатдінову і показала хутро: "Теплого кольору і натуральний теплий" путін поставив усе на головну битву в Україні, і це не Донбас із Кримом: кожен українець буде зобов'язаний боротися
Показати ще

Зараз картопля в Україні вже коштує в середньому на 28% дешевше, ніж за аналогічний період минулого року. Однак, аналітики не виключають, що ціни продовжать знижуватися і надалі.

Картопля, скріншот із відео
Картопля, скріншот із відео

До того ж якщо врахувати що минулого сезону у Польщі зібрали гарний урожай картоплі, і протягом всього сезону ціни залишалися на досить низькому рівні, то саме тому більшість польських виробників вважають за доцільне продавати картоплю на український ринок.

Нагадаємо, ціни на олію змусять українців забути про улюблені страви: як зміниться вартість наприкінці зими

Раніше Знай писав, ціни на овочі: українцям пояснили скачки вартості цибулі, винні імпорт і війна - "Везуть з..."

Також Знай повідомляв, 40 гривень за батон? Українці дізналися, скільки коштуватиме хліб навесні 2022 року