Народний депутат України, доктор юридичних наук Юлія Гришина пояснила тонкощі перетину державного кордону для українських студентів під час війни. Про це пвона написала на власній сторінці у соцмережі «Фейсбук».

«Отримую дуже багато питань про те, як студентам виїхати за кордон під час війни. Зараз це неможливо, незважаючи на відстрочку від призову для студентів. Єдиний виняток - ті, хто навчається в іноземних вишах», - написала вона, додавши більш детальне пояснення.

За її словами, діти, які вчаться на денній або дуальній формах освіти, все ще мають право на відстрочку від призову. Проте виїхати за кордон на час воєнного стану в країні наразі заборонено постановою Кабінету Міністрів.

Разом із тим, відповідно до листа Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, військомати отримали розпорядження надавати відстрочку та дозвіл на перетин кордону тим, хто навчається в іноземних вишах.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх
Показати ще

Студент. Фото: 420on.cz
Студент. Фото: 420on.cz
Студент. Фото: 420on.cz

Що для цього потрібно студенту:

  • отримати відстрочку від призову, оформивши її у територіальному центрі комплектування за місцем приписки на підставі довідки з вищого навчального закладу, де навчається студент.
  • отримати дозвіл на перетин кордону від керівника відповідного центру комплектування за місцем приписки (можна на підставі примітки про відстрочку та документів, що підтверджують навчання в іноземному ЗВО).

Вона також зазначила, що всі територіальні центри комплектування вивезли на підконтрольні Україні території. У такому випадку дізнатися нову адресу центру можна, зателефонувавши до обласного центру комплектування.

Нагадаємо, у 2022 році ЗНО для абітурієнтів не буде - що пропонує МОН натомість: "Прозоро і без стресу для дітей"

Раніше Знай писав, студентам хочуть виплачувати 2 тисячі доларів для підготовки до дорослого життя: всього 1 рік, кому пощастить

Також Знай повідомляв, завершення 2021/2022 навчального року: у МОН дали рекомендації вчителям.