Президент Зеленський підписав заявку на членство в ЄС.

Президент України підписав звернення до Еммануеля Макрона, Шарля Мішеля, Урсули фон дер Ляєн, та Роберті Мецолі, щодо вступу України до Євросоюзу за спрощеною процедурою.

Раніше Денис Шмигаль оголосив, що підготували таке звернення до представників ЄС.

У листі президента Зеленського йдеться:

Популярні новини зараз
Головне за 30 червня: Порошенка впіймали, Бєдняков відібрав лаври у Притули, Борис Джонсон у небезпеці, а жителі Маріуполя без будинків Данила Гетманцева ткнули носом у гірку правду про автівки, за які українці платять божевільне мито: "Це автохлам" Євген Кошовий та Олександр Пікалов з "Квартал 95" зустріли путіна копняками: "Що ти зириш? Виходь, х*йло" Ірина Білик здала Таїсію Повалій та Ігоря Ліхуту з потрохами: "Радіє з того, що відбувається з нами тут"
Показати ще

"Ваша Високоповажносте! Цим листом Україна як європейська держава, яка поважає цінності закріплені в статті 2 Договору про Європейський Союз має честь подати заявку на членство у Європейському Союзі відповідно до статті 49 Договору про Європейський Союз".

Також зазначено, що спільна заява представників органів влади в Україні щодо подання заявки на членство України в ЄС додається.

Раніше Денис Шмигаль виступив з заявою, у якій підкреслив, що українці давно довели, що всі ми — невіддільна частина європейської спільноти.

"Настав час закріпити це на папері. Україна подає заявку на вступ до ЄС за спеціальною процедурою", - підкреслив Шмигаль.

Прийняти Україну в Євросоюз за новою особливою процедурою вчора після нашої розмови запропонував Прем'єр Словаччини Едуард Геґер. Вночі Президент України Володимир Зеленський мав відповідну розмову з Президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, яка також підтвердила імовірність такої процедури.

Шмигаль також зазначив, що дії загарбника отримали небачений опір.

"Українці вже давно зробили свій цивілізаційний вибір. Ми розраховуємо, що рішення буде ухвалено невідкладно. Як зазначив Президент, це і можливо, і справедливо".

Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський звернувся до Євросоюзу із закликом прийняти Україну.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Оксана Забужко констатувала початок Третьої світової і тотальну ненависть до Путіна.

Також "Знай.ua" писав, що військовозобов'язаним заборонять виїзд з України на тлі санкцій ЄС проти РФ.