З Львівської області прийшли новини, які деякі українці вже не чули дуже і дуже давно, а хтось взагалі вперше дізнається про такі "грошові збори". Справа в тому, що в селищі Підбірці місцеві жителі отримали квитанції з боргом, в яких від них вимагають сплати щомісячного податку на храм.

Зазначимо одразу, мова йде про 30 гривнях щомісяця. Церковними боржниками люди не вважають себе, мовляв, жертвувати на храм потрібно тільки добровільно.

Про це стало відомо завдяки сюжету одного з українських телеканалів.

Та сама квитанція, фото: Facebook
Та сама квитанція, фото: Facebook

Квитанція, написана від руки, прийшла жителю села Підбірці Миколі Федану. За дев'ять років чоловік винен церкві 2 530 гривень.

Популярні новини зараз
Нові тарифи на газ в Україні: скільки він коштуватиме до квітня 2025 року Газовики виписують штрафи на десятки тисяч гривень: кому зі споживачів готувати гаманці Можете залишитися без житла: що треба обов’язково перевірити при купівлі квартири "з рук" Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт
Показати ще

"Спочатку мене це розсмішило. Я подумав, що це жарт. Не може бути боргу, якщо я не ходжу в цю церкву. Я однозначно не буду платити", - каже чоловік.

У селі Підбірці, що неподалік Львова, є лише одна церква - греко-католицька. Щоб з'ясувати, хто автор ідеї, журналісти звернулися до парафіяльного священика. Втім, хвіртка зачинена. До поклику, ніхто не виходить. По телефону святий отець Михайло був небагатослівний: "Я хворий, ви чуєте як я говорю. Ви чуєте, що я хворий, лежу з температурою, чи не чуєте?".

Церква, скріншот: YouTube
Церква, скріншот: YouTube

Дзвонимо за номером, вказаним у квитанції про борг. Анонімна жінка підтверджує: саме вона розносила записки. Скільком людям, теж не говорить.

"Це не податок, це добровільні пожертвування на утримання церкви. Але в народі таке слово є "податок". Тому воно так і приклеїлося", - розповіла жінка.

У Львівській архиєпархії греко-католицької церкви кажуть: ніхто з парафіян зі скаргами не звертався, але після розголосу справу досліджували.

"До цієї справи, на утримання храму, батюшка не долучений. Це внутрішнє узгодження громадою. Саме таким чином вирішують утримувати церкву", - каже прес-секретар Львівської архиєпархії УГКЦ отець Павло Дроздяк.

Церковники нагадують, що всі пожертви добровільні. Втім, втручатися в дії громади не збираються. Мовляв, жителі села вирішили нагадати сусідові про його борг. У свою чергу, деякі з парафіян церкви в такому податку нічого дивного не бачать. Навіть згадують давні часи, коли на церкву давали гроші.

Скільки жителів Підбірців добровільно заборгували церкви, з'ясувати не вдалося. Микола запевняє, що далеко не єдиний, кому прийшли обурливі платіжки. Його сусіди теж їх отримали. Просто публічно спілкуватися про це не хочуть, як і платити.

Раніше повідомляли, водій маршрутки вигнав українку з транспорту: не сподобалося, що передала цілих 100 гривень.

Як повідомляв Знай.uа, українець ледь не розірвав рот, з'ївши суші: начинка виявилася залізною і гострою.

Знай.uа писав, ось навіщо потрібно завжди мити овочі та фрукти: продавщиця в брудних ліжках влаштувала "дефіле" по продуктовій полиці.