В Україні розглядають можливість введення продуктових карт для малозабезпеченої категорії населення. Таку ініціативу обговорюють в офісі президента. Ймовірно, такі картки на продукти видаватимуться на тлі різкого подорожчання продовольчих товарів. Хто і коли їх зможе отримати, а також як вони працюватимуть, дізнавалися журналісти програми "Спецкор" на каналі 2+2.

Продуктові талони, скріншот: Youtube
Продуктові талони, скріншот: Youtube

Відео можна переглянути по посиланню.

Основна мета введення продуктових карт-підтримати фінансово незахищені верстви населення. Зазначимо, що сьогодні 60% сімейного бюджету українці витрачають саме на харчування, а понад 19 млн нашої країни знаходиться за межею бідності.

"Це дискусійне питання, яке необхідно обговорювати в Україні, щоб бути готовими до інфляційних викликів, які можуть існувати в 2022 році", — сказав Олег Устенко, радник Президента України з економічних питань.

Популярні новини зараз
Українці просять чоловіків призовного віку випускати за кордон - петиція президенту набрала голоси Байден побив путіна: в The Sims вийдуть нові ігрові набори Moonlight Chic і Little Campers - створити бункерного діда тепер простіше Надя Дорофєєва після розставання з Дантесом зізналася в сильних почуттях до Позитива: "Люблю і хочу" Леонід Кравчук за рік до смерті передбачив, коли Україна переможе: "Поки не змусять..."
Показати ще

Експерти прогнозують, що продукти харчування можуть зрости найближчим часом мінімум на 20% в порівнянні з доходами населення, які збільшилися всього на 3%. Крім того, за їхніми оцінками інфляція неминуча і вже досягла понад 10%. Основних причин декілька: вартість ціни на газ, яка зросла для підприємств України в 10 разів. У вартість продуктів тепер закладається ціна палива, що, відповідно, позначається на гаманцях населення України.

Продуктові талони, скріншот: Youtube
Продуктові талони, скріншот: Youtube

Соціальна допомога вже працює в багатьох країнах. Наприклад, у Сполучених Штатах Америки люди з низьким рівнем доходу отримують талони, еквівалентні грошам. За такий продуктовий чек можна придбати продукти харчування.

Поки влада чітко не називає критерії отримання цих карт. Найімовірніше, що допомогу надаватимуть через додаток "Дія".

Продуктові талони, скріншот: Youtube
Продуктові талони, скріншот: Youtube

Нагадаємо, дешева гречка, цукор, борошно і масло - реальність? В Україні ціни на окремі продукти регулюватиме держава

Як повідомляв "Знай.ua", ось навіщо потрібно завжди мити овочі та фрукти: продавщиця в брудних постолах влаштувала "дефіле" по продуктовій полиці

Знай.ua писав, від 20 до 1000 гривень: НБУ показав, які новенькі гривні опиняться в гаманцях українців