У Міністерстві охорони здоровя визначилися, чи можна вважати засобом захисту пластиковий екран перед обличчям, який часто застосовують працівники сфери послуг. Про це йдеться у повідомленні МОЗ.

Як зазначається, пластикові прозорі «маски» не є засобом індивідуального захисту. «Тривалий час працівники сфери обслуговування, кафе, ресторанів, готелів використовують так звані пластикові прозорі захисні маски, однак насправді нічого спільного із засобом індивідуального захисту такі предмети не мають», - впевнені у відомстві.

Скрін, Міністерство охорони здоров'я України
Скрін, Міністерство охорони здоров'я України

Там також нагадали, що про пластикові прозорі «маски» не згадується в жодному документі, що регулює протиепідемічні правила. Натомість необхідно використовувати захисні медичні маски чи респіратори, які повністю закривають ніс та рот.

Люди в масках. Фото: РБК-Україна.
Люди в масках. Фото: РБК-Україна.
Люди в масках. Фото: РБК-Україна.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Показати ще

«Фактично, люди, які використовують такі пластикові «маски», не мають жодного ефективного засобу індивідуального захисту. Це пов’язано з тим, що такі засоби не щільно прилягають до обличчя, а, відповідно, не захищають від інфікування інших та не убезпечують від зараження того, хто носить такі «маски». Закликаємо працівників сфери обслуговування турбуватись про себе й своїх відвідувачів та використовувати ефективні засоби індивідуального захисту», - додали в міністерстві.

У коментарях громадяни зазначають, що це роз’яснення дещо запізнилося.

Скрін, Міністерство охорони здоров'я України
Скрін, Міністерство охорони здоров'я України

«Є ще маска зайчика та лисички і, якщо пошукати, купа інших звірят. Не дякуйте», «Дуже вчасно пояснили. Прокинулись? Адже дійсно такі пластикові екрани використовують у сфері послуг повсюдно», - обурюються українці.

Нагадаємо, новий штам коронавірусу "Омікрон" вже косить молодих: лікар розповів про перші симптоми-втома , прискорений пульс і температура.

Як повідомляв " Знай.ua", порушників карантину провели через "коридор ганьби": повертаємося в середньовіччя.