Українка два десятка років пропрацювала дояркою, але тепер не може отримати пільгову пенсію. На це вона поскаржилася у виданні «Пенсійний кур`єр», де на її питання відповіла Галина Мастюгіна, заступник директора Департаменту пенсійного забезпечення Пенсійного фонду України.

«Я пропрацювала 20 років дояркою і подала документи на призначення пільгової пенсії, але отримала відмову, бо в пакеті документів відсутня довідка про виконання мною під час роботи норм обслуговування тварин. На підприємстві сказали, що не видають таку довідку. Що мені робити?», - цікавиться жінка.

У відповідь їй пояснили, що довідка про встановлення та виконання норм обслуговування тварин є обов’язковою, адже дояркам надається пільгова пенсія за умови, що 20 років роботи підтверджено саме цією довідкою. І це — законодавча норма.

Відповідно до постанови Уряду від 12 серпня 1993 року № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» та до закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», підприємство має виконати вимогу і надати таку довідку.

Популярні новини зараз

В Україні зареєстровано перший випадок давно забутого, але небезпечного захворювання

Астролог Ганна Вергелес заявила, що всі Тельці та Скорпіони протягом року проходитимуть свої кармічні уроки

Ірина Федишин втерла носа Олі Поляковій, показавши неймовірно довгі ноги: коротенька сукня не сховала нічого

Вікторія Булітко пішла з "Дизель шоу" і перетворилася на просту пенсіонерку у хустині: "Десять років тому..."

Показати ще

Однак деякі підприємства хитрують і не поспішають видавати таку довідку, щоб не відшкодовувати Пенсійному фонду витрати на виплати пільгової пенсії.

Корови, кадр з відео, зображення ілюстративне: YouTube
Корови, кадр з відео, зображення ілюстративне: YouTube

Проте у цьому випадку підприємство є сільськогосподарським товаровиробником, і відшкодування з виплати пільгової пенсії його оминає. Чому відмовляються видати довідку – незрозуміло.

Нагадаємо, українці можуть повернути гроші і стаж після відсторонення від роботи: юрист пояснив всі тонкощі.

Як повідомляв "Знай.ua", нові тарифи на газ, підвищення пенсій, правила для ФОПів та щеплення: що змінилося для українців з 1 січня 2022 року

Знай.ua писав, в яких випадках не можна вакцинуватися проти коронавірусу: пояснення МОЗ