Новий Рік - свято, якого чекають із завмиранням серця мільйони людей у всьому світі.

Хоча і варто відзначити, що жителі західних країн більше залучені до святкування саме Різдва. Церква досі не обходить стороною Новий рік в Україні. У храмах служать урочисту літургію, а ми в свою чергу поговоримо про декілька молитвах, які можна прочитати незадовго до півночі або ж вранці 1 січня.

Церква, фото: Facebook
Церква, фото: Facebook

Це звернення піде безпосередньо до Бога, щоб просити благословення на весь наступний рік, дякувати за прожиті моменти і просити Небесної благодаті, радості, миру і спокою. Кращий варіант, якщо у вас є можливість сходити в храм і помолитися перед іконами. Але її завжди можна прочитати у відокремленому місці, перебуваючи в умиротворенні і зосередженості.

Спочатку воліють короткі звернення до пресвятої Богородиці, Святого Духа і надалі переходять до "Молитви в день нового року", яка офіційно затверджена Церквою.

Популярні новини зараз

Українці зраділи, що на місці Тіни Кароль в шоу "Голос країни" опинилася Оля Полякова: "Тільки вперед"

Топ найвідвертіших образів Ані Сєдокової, яким позаздрить навіть Світлана Лобода: "Мої помідори"

Тетяну Песик з "Жіночого кварталу" не впізнали в реальному житті, але вона знайшла "виправдання": "Внутрішня краса то є основне"

70-річний тато не ховає двомісячну дитину вже тиждень: хоче "поселити" в могилу до бабусі

Показати ще

***

Кондак Пресвятій Богородиці

Взбранной воєводі переможна, яко избавльшеся від злих, подячна восписуем Ти раби Твої, Богородице, але яко імущая державу непереможну, від всяких нас Бід свободи, та кличемо Ти: Радуйся Невесто Неневестная.

***

Молитва Святому Духу

Царю Небесний, Утішителю, душі істини, іже скрізь сий і вся виконуй, скарб благих і життя Подателю, прийди і вселися в Ни, і очисти ни від усякої скверни, і спаси, Блаже, душі наша.

***

Молитва на Новий Рік

Господи Боже, всіх видимих і невидимих тварюк, творець і Грунтівник, який створив часи і літа, сам благослови починається цього дня Новий рік, який ми вважаємо від втілення твого для нашого спасіння.
Благослови нам провести рік цей і багато по ньому в мирі та злагоді з ближніми нашими; зміцни і пошири святу Вселенську Церкву, яку ти сам заснував, і спасительною жертвою святого тіла і Пречистої крові освятив.
Вітчизна наша возвыси, збережи і прослави; довголіття, здоров'я, достаток плодів земних і ідилія повітря дай нам; мене, грішного раба Твого, всіх рідних і ближніх моїх та всіх благовірних християн, як правдивий наш верховний Пастир, боже, захисти і на шляху порятунку утверди, щоб ми, слідуючи за нього після довготривалої і благополучного життя в світі цім, достигнули Царства Твого Небесного і удостоїлися вічного блаженства зі святими Твоїми. Амінь.

***

Церква, фото: Facebook
Церква, фото: Facebook

І ще є подібна молитва, але вже на ранок, на 1 січня 2022 року, щоб прочитати її після Нового року.

Друга молитва на Новий Рік

Владико Господи Боже наш, Джерело життя і безсмертя, всієї тварюки видима і невидима Содетелю, часи і літа у своїй владі положивий, і керуй усілякими премудрим і благим твоїм промислом. Дякуємо за щедроти твоїх, яже здивував єси на нас в мимошедшее час живота нашого, молимо Тебе, Всещедрий Господи, благослови вінець наступаючого літа твоєю милістю. Подай понад блага Твоя всім людем твоїм, здоров'я ж і порятунок, і в усьому благе поспішання. Церква Твою святу, град цей і вся Гради і країни від усякого злого обстояння визволи, мир і безтурботність тим даруй; тобі, Безначальному Отцю, з Єдинородним твоїм сином, Всесвятим і Животворящим твоїм Духом, у єдиній істоті Славимому Богу, завжди подяка приносити, і Пресвяте Ім'я твоє оспівувати та сподобиш.
Слава тобі, Богу, благодійнику нашому, На віки віків.
Амінь.

Церква, скріншот: Youtube
Церква, скріншот: Youtube

Нагадаємо, у столичному Десятинному монастирі віряни УПЦ вшанували пам'ять Київського подвижника Іоанна Босого

Як повідомляв "Знай.ua", скандальний священик Олександр Дедюхін закликав українців берегти себе взимку: "Ховати в таку погоду, приємного мало"

Знай.ua писав, єдиний шлях до прощення гріхів: як і коли правильно читати молитву "Отче наш"