Зовсім недавно в дію вступив наказ Міністерства оборони України про те, що тепер жінок теж будуть ставити на військовий облік.

Це стосується деяких професій, включаючи журналістів, фотографів, операторів, бібліотекарів, перекладачів, PR-щиків, наукових співробітників та інші. Вони стоятимуть на обліку за двох умов, якщо посада або спеціальність знаходиться у списку, і якщо жінка придатна до проходження військової служби за станом здоров'я та віком до 60 років.

Жінки в українській армії
Жінки в українській армії

Популярний юрист, Ростислав Кравц вирішив заспокоїти українок після того, як стало відомо, що всі стали військовозобов'язаними. За його словами, зараз всю країну продовжує лихоманити після новини про те, що фактично всіх жінок зробили військовозобов'язаними і вони зобов'язані на військовий облік, за це передбачені штрафи, аж до кримінальної відповідальності.

Українки в ЗСУ, скріншот: YouTube
Українки в ЗСУ, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Благовіщення у 2023 році: які послаблення у Великому пості, історія та традиції свята "Особливий сигнал, надісланий РФ": пропагандисти думають, що Софія Ротару перейшла на їхній бік Настя Каменських втратила голос і потребує термінового лікування, але українці безжальні: "На пенсію" Гроші видно, але не можна зняти: клієнти Ощадбанку зіткнулися з проблемами, кошти просто "зависли"
Показати ще

"Як стати на військовий облік? Насправді, на це питання, на сьогоднішній момент, відповіді немає. Вчора Міністерство оборони провело пресконференцію. Вони, судячи з усього, дізналися від журналістів, що у них є наказ, яким зобов'язують фактично всіх жінок, які отримали хоч якусь спеціальність, вищу освіту, середню, технічну, навіть кондукторів - стати на військовий облік. Що з цим робити? Чекати окремих розпоряджень, окремих порядків. На сьогоднішній момент переживати не варто, з приводу штрафів", - заявив він.

Нагадаємо, облік у військкоматі для мільйонів жінок розлютив українців: "вибухові" протести, мобілізація і штрафи в 8,5 тисяч - деталі нового закону

Як повідомляв "Знай.ua", "Галя, вставай! Ще у військкомат!": найсмішніші меми про призов українок у ЗСУ

Знай.ua писав, жінкам, які ухиляються від військового обліку, загрожує штраф: до 8500 грн, якщо не встигнути до кінця 2022 року