Відома письменниця, активістка і популяризаторка української мови Лариса Ніцой поділилася з фанатами цікавою історією про зустріч із кур'єром.
Письменниця Лариса Ніцой має чимало аудиторію в Facebook, тому часто ділиться цікавими постами на ту чи іншу тему. Вона регулярно жінка висловлюється на неоднозначні теми, і говорить про усвідомленість українців.
Цього разу вона розповіла, як замовила доставку. Виявилося, що кур'єр є нащадком козака з Запорозької Січі, однак Ніцой не сподобалося те, що він говорить російською мовою.

Лариса Ніцой, фото з "Фокус"
Лариса Ніцой, фото з "Фокус"

Просить підписати накладну. А в ній прізвище кур'єра Дивак.
- Божечки, яке ж у вас прізвище прекрасне! - кажу.
- Ага, чудік )) - сміється кур'єр. - В прошлом у мєня билі прєдкі козакі на Січі.
Дивлюся на нього.
- Тобто, ваш прекрасний доблесний предок, козак, який лупив московію і московитів наліво і направо, якого називали побратими-козаки Диваком, а ви його нащадок кажете мовою московії, з якою боровся ваш пра-прадід, що ви чудік?
Лариса Ніцой зазначила, що не потрібно перекладати своє прізвище на російський лад, адже в Україні прізвище має бути україномовним.

Лариса Ніцой, кадр з відео
Лариса Ніцой, кадр з відео

" Який же ви чудік? То за порєбріком чудіки. А в нас горді й незалежні ДИВАКИ! Дорогі українські "диваки" з подібними історіями, будь ласка, будьте ДИВАКАМИ!", - підсумувала вона.

Скріншот допису у фейсбук
Скріншот допису у фейсбук

Популярні новини зараз
Закінчення опалювального сезону: експерт закликає робити це вже зараз Черги — не проштовхнешся? АТБ оголосили суперакцію зі знижкою в 50%, але є нюанс Заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонній службі дали пояснення Тариф на світло зросте вдвічі: українцям зізналися, скільки доведеться платити вже з 1 квітня
Показати ще

Нагадаємо, день писемності та мови: Лариса Ніцой дала три дієвих поради, як перейти на українську

Також Знай повідомляв, Лариса Ніцой розповіла, як у неї увімкнулися мізки, коли побачила темношкірого чоловіка

Раніше Знай писав, Лариса Ніцой поїхала до Марусі Звіробій і взяла кулемет до рук: "Я не хочу, де моя косметичка"