Українські діти завдяки обіцяному Володимиром Зеленським економічному паспорту зможуть накопичувати до 16 років $10 тис. (за нинішнім курсом близько 273 тис. грн). Водночас не виключено, що гроші отримуватимуть лише ті, хто народився у 2019 році та пізніше.

Про це заявив голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, пише Delo.ua.

За словами Данила Гетьманцева кошти на рахунки дітей надходитимуть з рентної плати за користування надрами. Однак наразі розглядаються й інші способи.

Данило Гетьманцев, фото з вільних джерел
Данило Гетьманцев, фото з вільних джерел

"У нас народжується близько 300 тисяч дітей на рік. Я не виключаю, що відрахування будуть не тільки від ренти, а й від інших платежів. Наприклад, від приватизації, імпортного ПДВ... Поки що ми говоримо тільки про ренту", – сказав Гетманцев.

Популярні новини зараз
Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає Ходять по квартирах і штрафуватимуть: українців покарають за підключення побутових приладів - подробиці Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям
Показати ще

Поповнення рахунків дітей буде відбуватися щомісячно. Однак скористатися грошима вони зможуть лише після досягнення 18 років. Точний розмір відрахувань буде встановлено законопроєктом про економічний паспорт. А якщо ренти не вистачить на чергову виплату, різницю мають намір дотувати за рахунок держбюжету.

"Ми розраховуємо на те, що після досягнення повноліття дитина повинна мати близько $10 тис. в еквіваленті. Безумовно, у гривні з урахуванням інфляції", – сказав Гетманцев.

Варто нагадати, що під час щорічного звернення до Верховної Ради 1 грудня Зеленський заявив, що найближчим часом внесе законопроєкт про економічний паспорт. Плату за користування надрами переказуватимуть на індивідуальні рахунки дітей. Гроші можна буде витратити на освіту в Україні чи купівлю нерухомості.

Володимир Зеленський, скріншот: YouTube
Володимир Зеленський, скріншот: YouTube

Нагадаємо, тисяча Зеленського за вакцинацію "згорить" за 4 місяці: українцям нагадали про терміни і умови

Раніше Знай писав, в Україні посилять карантин і змінять термін дії сертифіката: кому загрожують штрафи від 34 до 170 тисяч гривень

Також Знай повідомляв, щеплення або голодна осінь? Українцям 70+ за вакцинацію видаватимуть продукти