Президент Чехії Мілош Земан у неділю, 28 листопада, призначив нового прем'єр-міністра Петра Фіалу. Напередодні Земан здав тест на COVID-19 і він виявився позитивним. Для безпеки інших присутніх на церемонії, Президента відокремили скляним ковпаком.

За введеними в Чехії правилами, заражений коронавірусом повинен два тижні перебувати на самоізоляції. Але, так як призначення нового прем'єр-міністра справа серйозна і згідно з конституцією, провести церемонію міг тільки Президент, влада знайшла вихід - огородили Земана скляним ковпаком від здорових людей, щоб уникнути зараження. З ізольованим Президентом під час заходу могли спілкуватися тільки по аудіозв'язку.

Відомо, що Президента привезли в зал для офіційних церемоній в інвалідному кріслі. Він підхопив вірус після того, як побував в реанімації і провів тривалий час в лікарні з не пов'язаних з ковідом причин. Зазначалося, що у глави держави немає зовнішніх ознак захворювання, а за декілька днів до цього він отримав третю дозу вакцини. 77-річний Земан в минулому грішив алкоголем, багато курив і хворий на діабет.

Популярні новини зараз

У військовій частині 20-річного Артемія Рябчука, який вбив 5 людей, сталося два самогубства: командувач Нацгвардії подав у відставку

Вбивство військових у Дніпрі: що говорять односельці про Артема Рябчука та хронологія подій від фігуранта справи

Вакцинувався 27 разів і хоче ще: українець їздить містами й "випрошує" дози, рекорд - 5 за день

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay пішла назавжди: "Прощаюся зі сльозами на очах"

Показати ще