Ще влітку, в липні стало відомо, що ряду банків дали право на Автоматичний арешт рахунків боржників в рамках примусового стягнення коштів.

Ситуація стосується несплачених штрафів за порушення правил дорожнього руху, борги по комунальних платежах або ж по аліментах.

Аліменти, фото: Знай.ua
Аліменти, фото: Знай.ua

Якось голова директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Олександр Олійник розповідав, що лише за 2020 рік було зафіксовано понад 35 тисяч випадків, коли банки повідомляли про недостатню кількість коштів на рахунках українців, замість інформації про номери рахунків та залишки грошей.

Тепер автоматичне блокування, на вимогу державних і приватних виконавців, можуть зробити 18 банків, включаючи ПриватБанк, Монобанк, ПроКредит Банк, Львів, Банк Схід, Кредобанк, Індустріалбанк, ОТП Банк, Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк, Ідея Банк, ТАСкомбанк, Радобанк, Агропросперіс Банк, Конкорд, Метабанк та інші.

Популярні новини зараз
"Йо**на ти в рот": п'яні ТЦК-кашники силоміць "упакували" волонтера і з кулаками накинулися на жінок Перші 84 дні безкоштовно, потім – 25 гривень: Lifecell запровадив нову послугу задешево Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками
Показати ще

ПриватБанк, фото: znaj.ua
ПриватБанк, фото: znaj.ua

В Єдиному реєстрі боржників значаться ті громадяни, які потрапили під Автоматичний арешт боргів.

Реєстр боржників, скріншот: erb.minjust.gov.ua
Реєстр боржників, скріншот: erb.minjust.gov.ua

Нагадаємо, шахраї за вами стежать: з картки "Приватбанку" вкрадено 46 тисяч гривень

Як повідомляв "Знай.ua", українець 10 років не дбав про дитину, згадав тільки після блокування рахунків: заплатив 250 тисяч боргу

Знай.ua писав, що потрібно знати про блокування рахунку: чи можуть банки списувати гроші без попередження