Ще влітку, в липні стало відомо, що ряду банків дали право на Автоматичний арешт рахунків боржників в рамках примусового стягнення коштів.

Ситуація стосується несплачених штрафів за порушення правил дорожнього руху, борги по комунальних платежах або ж по аліментах.

Аліменти, фото: Знай.ua
Аліменти, фото: Знай.ua

Якось голова директорату правосуддя та кримінальної юстиції Міністерства юстиції України Олександр Олійник розповідав, що лише за 2020 рік було зафіксовано понад 35 тисяч випадків, коли банки повідомляли про недостатню кількість коштів на рахунках українців, замість інформації про номери рахунків та залишки грошей.

Тепер автоматичне блокування, на вимогу державних і приватних виконавців, можуть зробити 18 банків, включаючи ПриватБанк, Монобанк, ПроКредит Банк, Львів, Банк Схід, Кредобанк, Індустріалбанк, ОТП Банк, Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк, Ідея Банк, ТАСкомбанк, Радобанк, Агропросперіс Банк, Конкорд, Метабанк та інші.

Популярні новини зараз
Натискання ядерної кнопки путіним та реакція заходу: експерт розповів, чого можна чекати Нові ціни на цибулю налякали покупців: такого зростання ніхто не чекав, що буде далі Водіям, які вирішили заощадити на бензині, загрожує величезний штраф: перевищує вартість транспорту і позбавляє прав Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

ПриватБанк, фото: znaj.ua
ПриватБанк, фото: znaj.ua

В Єдиному реєстрі боржників значаться ті громадяни, які потрапили під Автоматичний арешт боргів.

Реєстр боржників, скріншот: erb.minjust.gov.ua
Реєстр боржників, скріншот: erb.minjust.gov.ua

Нагадаємо, шахраї за вами стежать: з картки "Приватбанку" вкрадено 46 тисяч гривень

Як повідомляв "Знай.ua", українець 10 років не дбав про дитину, згадав тільки після блокування рахунків: заплатив 250 тисяч боргу

Знай.ua писав, що потрібно знати про блокування рахунку: чи можуть банки списувати гроші без попередження