Зараз державна виконавча служба разом із патрульними вилучають автомобілі у тих, хто регулярно порушує швидкісний режим їзди й не сплачує штрафи. До того ж для вилучення автівки сума штрафу не має значення.

Про це розповів начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції м. Дніпро Іван Легостаєв під час пресконференції.
В Україні є люди, які мають 10, 15, 20 неоплачених штрафів за перевищення швидкості. За несплату штрафів такі громадяни можуть втратити автівку. Спочатку її забирають на штрафмайданчик, однак, якщо громадянин не має грошей виплатити штраф, то автівку продають.

Іван Легостаєв, скріншот з відео
Іван Легостаєв, скріншот з відео

"Це дає нам усі законні підстави при дотриманні вимог закону виїжджати, відстежувати таких порушників, спільно зі співробітниками поліції затримувати їх та евакуювати їхні транспортні засоби на штрафмайданчик. Якщо грошей для погашення боргів порушник не знайде — автомобіль продадуть з молотка", - розповів Іван Легостаєв.

Для того, аби вилучити авто штраф може бути як 50 гривень, так і 50 тисяч гривень, адже сума не має значення. Повинен бути сам факт несплати штрафу за правопорушення. Вилучати авто має право, як поліція, так і Державна виконавча служба.

Іван Легостаєв, скріншот з відео
Іван Легостаєв, скріншот з відео

"Повинен бути борг ( ред. для того, щоб вилучити авто). Це може бути борг між фізособами, які встановлені рішенням суду, є постанова державного виконався і відповідно може бути вилучення. Це може бути борг по аліментах, також це може бути заборгованість по штрафах за порушення ПДР", - зазначив він.

Популярні новини зараз
З травня 2025 року Плутон почав задкувати: як ретроградна планета торкнеться чотирьох знаків Зодіаку Пенсіонерам змусять перерахувати виплати: індексацію визнали незаконною Нова хитрість від ТЦК: українців таємно ставлять на облік в інших регіонах - згоди не питають Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведення
Показати ще
Якщо ваше авто знаходиться на штрафмайданчику, для його повернення спочатку необхідно сплатити штраф. Після цього сплатити виконавчий збір та виконавчі витрати. Коли все буде сплачено власник авто повинен звернутися до оператора спецмайданчика з відповідними документами та забрати свою машину.

Нагадаємо, арешт рахунків за борги: як не втратити грошей через несплачену комуналку

Раніше Знай писав, до квитків за проїзд "приплюсують" ще й оплату за перевезення сумок – нардепи повідомили про ризики для міст

Також Знай повідомляв, мажор "нащедрував" на дорогах штрафів на 130 тисяч і попрощався з Range Rover