В областях з найвищим рівнем епідеміологічної небезпеки - в червоній зоні, українцям вже "перекрили кисень" і почали стрімко посилювати карантин.

Як відомо, в червону зону вже потрапили ряд областей: Херсонська, Одеська, Запорізька, Донецька та Дніпропетровська області. Скоро до них можуть приєднатися Житомирська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька та Київ.

У цих регіонах вже почали забороняти роботу точок громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих магазинів і ринків, кінотеатрів і театрів, спортзалів, басейнів, а учнів середніх і старших класів знову переводять на дистанційне навчання.

Ті заклади, де співробітники пройшли процедуру вакцинації, можуть уникнути додаткових обмежень і продовжувати роботу. Українці, які хочуть і далі відвідувати громадські місця, також повинні пред'являти сертифікати про зроблені щеплення.

Карантин в Україні, фото: Unian
Карантин в Україні, фото: Unian

Популярні новини зараз
Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Як пишуть в "Оbozrevatel", у лікарнях дуже великий наплив ковід-інфікованих. Пацієнтів змушені возити за десятки кілометрів в районні лікарні, але і там знайти вільне місце досить важко. Швидкі не встигають приїжджати на всі виклики, чекати медиків доводиться годинами. Лікарі продовжують звертати увагу українців на те, що всі пацієнти, які потрапляють в реанімації не проходили вакцинацію.

Охочих зробити щеплення все більше і більше, а все через погрози роботодавців з приводу того, що невакциновані жителі не зможуть вийти на роботу і втратять свою зарплату. У підсумку в деяких містах в лікарнях вишикувалися довгі черги за вакциною. Серед тих, хто "згадав, що ще не прищепився" багато державних службовців, працівників освіти, громадського харчування – тих, хто побоюється втратити робоче місце.

Черга в лікарні, фото Оbozrevatel
Черга в лікарні, фото Оbozrevatel

У чергах стоять і ті, хто хоче на канікулах, різдвяних і новорічних святах відправитися відпочивати в Європу. Люди побоюються, що вже скоро ПЛР-тести не матимуть великого значення, тому що більшість європейців все-таки щеплені. І на кордоні доведеться показувати сертифікат.

Ті, хто все ж хочуть обійти систему, скуповують підроблені covid-сертифікати і ПЛР-тести. Все заради того, щоб і далі спокійно відвідувати ресторани, спортзали, ТРЦ і їздити в транспорті.

"Я знаю, що в одному ресторані власник своїм співробітникам сказав принести хоч що-небудь, перевіряти ніхто не буде. Головне, щоб документи про щеплення були у всіх, тоді заклад не закриють", – розповіла власниця бізнесу в Одесі.

Регулярні скандали відбуваються в громадських транспортах, люди відмовляються надягати медичні маски-інших це обурює, іноді все доходить до недозволеної жорстокості і грубості.

Самі водії кажуть, що без допомоги поліції вони не зможуть впоратися, адже подібні ситуації виникають щодня. А якщо доведеться ще й сертифікати у всіх перевіряти, то рух транспорту може і зовсім зупинитися.

Нагадаємо, що українцям пророкують "червону" зону на Новий рік і Різдво: що буде заборонено під ялинкою

Як повідомляв Знай.uа, штраф в 30-50 тисяч і суд: що загрожує українцям без Covid-сертифіката в транспорті

Також портал Знай.uа писав, що звакцинацію або викликають поліцію: в Укрзалізниці розповіли, що загрожує порушникам карантину