На сторінці в соціальній мережі Instagram дружини глави держави Володимира Зеленського, першої леді Олени Зеленської, з’явився новий допис, присвячений Дню жестових мов у світі та розповсюдженню жестової української мови.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВона нагадала, що ця ініціатива охопила вже десятки об’єктів культури.
Жестова мова – це спосіб комунікації для людей з порушенням мови та слуху. Для понад 200 тисяч українців та понад 70 мільйонів людей по всьому світу жестова мова є рідною. Близько 40 тисяч українців тільки завдяки їй можуть комунікувати та взаємодіяти із суспільством.
«Безбар’єрність – уже визначений вектор розвитку українського суспільства, а жестова мова – частина нашої культури. Нею супроводжуються звернення Президента України, спортивні та культурні заходи, а також події міжнародного масштабу. Жестова мова входить у наше життя через м'який компонент – фестивалі, презентації книжок, виставки та інші культурні події. Безбар’єрне середовище не може існувати без жестової мови», - нагадала перша леді.
Вона також додала інфографіку, в якій вказані ключові точки розвитку жестової мови в Україні.
«Я точно знаю, що існують ініціативи, які так само працюють на поширення інформації щодо цієї теми, але широко не відомі. Обов'язково приєднуйтеся та розповідайте про себе в коментарях і на своїх сторінках про жестову мову та її впровадження в суспільне життя.
Долучаймося до цього процесу вже зараз. І давайте відмовимося від слів «глухий» або з «вадами слуху» та замінимо їх на «людина з порушеннями слуху» чи «людина з повною або частковою втратою слуху». Людина – насамперед», - додала Зеленська.
«Нажаль, так мало ресурсів для самостійного вивчення жестової мови», - пишуть в коментарях українці.
Нагадаємо, Володимир Зеленський розповів про небувалі успіхи України в Токіо: сотні нагород і медалей.
Як повідомляв "Знай.ua", гімн України пролунав перед "армією" США після прильоту Зеленського: "Певен..."
Знай.ua писав, Володимир Зеленський здійснив свою заповітну мрію: "Чи міг хлопець зі звичайного промислового міста уявити..."