Україна стала найбільшим постачальником картоплі в Білорусь.

Так, стало відомо, що Білорусь вперше імпортує картоплю під час збирання власного врожаю. Всьому виною посуха, через яку урожай цього року поганий, розповіли аналітики платформи EastFruit.

Повідомляється, що Білорусь ввезла з України 15,5 тис.тонн бульбоплодів. Іншими постачальниками картоплі стали Росія, Азербайджан, Північна Македонія, Єгипет і Німеччина.

Картопля в супермаркеті, скріншот: Youtube
Картопля в супермаркеті, скріншот: Youtube

Білорусь вперше імпортує картоплю під час збирання власного врожаю, що не властиво для країни, адже Білорусь відома як великий експортер, а не імпортер картоплі.

Популярні новини зараз
ПриватБанк почав блокувати карти всім без розбору, клієнти розгублені: "Тупо і без пояснень" На українців чекають хвилі екстремальної спеки: синоптик склав прогноз погоди на літо-2023 Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити Віктор Ющенко звинуватив Юлію Тимошенко у економічному занепаді України: "Вкрала 15 років"
Показати ще

За даними EastFruit, картопля в Білорусі зараз продається в середньому на 70% дорожче, ніж зазвичай в цю пору року. Як правило, в середині вересня оптові покупці в Білорусі платять за картоплю $0,15-0,19 за кг.

Молода картопля, скріншот: Youtube
Молода картопля, скріншот: Youtube

Головною причиною високих цін на картоплю є побоювання щодо обсягів її виробництва у 2021 році через літню посуху.

Нагадавши, що продати по 30-50 копійок не вийшло: під Херсоном фермери розбивають кавуни, викидаючи їх з машини. У Херсоні триває колапс з кавунами - їх дуже багато, продавати невигідно

Раніше Знай повідомляв, що ціни на овочі в Україні зроблять несподіваний стрибок: без борщу не залишимося. Фахівці розповіли про те, що станеться з цінами на продукти

Знай писав, 50 грн за кілограм: військовим закупили картоплю за ціною набагато дорожче ринкової